Сьогодні – День міжнародного правосуддяВсесвітній день міжнародного кримінального правосуддя (International Justice Day)


У всьому світі щорічно 17 липня відзначають Всесвітній день міжнародного кримінального правосуддя або День міжнародного правосуддя (International Justice Day). Дата 17 липня обрана, так як в цей день в 1998 році був прийнятий Римський статут, який набув чинності 1 липня 2002 року. Це міжнародний договір, котрий заснував Міжнародний кримінальний суд. Саме свято було засновано Асамблеєю держав-учасників 1 червня 2010 року на Конференції з огляду Римського статуту, що відбулася в Кампалі (Уганда).

Святкування цього дня є чудовою нагодою для розвитку Міжнародного кримінального правосуддя і підтримки Міжнародного кримінального суду. У святкових заходах в основному беруть участь люди, пов’язані з законом і групи активістів судової системи по всьому світу.

Створення Міжнародного кримінального суду (МКС) ставило перед собою високі цілі. МКС повинен був стати міжнародним судовим органом, що діє на постійній основі і привертає до кримінальної відповідальності за найтяжчі злочини будь-яких осіб (від президентів до рядових виконавців). МКС займається військовими злочинами, злочинами проти людяності, злочинами агресії і геноциду.

Всесвітній день міжнародного кримінального правосуддя нагадує нам про важливість досягнення справедливості і відповідальності за масові злочини. В цей день кожен повинен докласти зусиль для встановлення справедливості і миру в усьому світі.

Метою Всесвітнього дня міжнародного правосуддя є підвищення обізнаності про міжнародне кримінальне правосуддя.

Трохи про те, що ж таке правосуддя? У вузькому сенсі правосуддя – це діяльність суду по вирішенню суперечок. Цивільних, кримінальних, адміністративних і будь-яких інших юридичних справ. Суддя викликає учасників процесу до суду, проводить опитування, досліджує докази, дозволяє клопотання, приймає рішення. Всі ці дії і називаються правосуддям.

У більш широкому трактуванні правосуддя – це застосування права для справедливого вирішення конфлікту. Причому необов’язково в рамках судової установи. Якщо говорити зовсім вже звичною мовою, то правосуддя – це вирішення спору в суді. З позиції філософії правосуддя має на увазі прагнення домогтися справедливості законним шляхом.

Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/july/17/international-justice-day

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *