Сьогодні відзначаємо Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги

Щорічно в другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги.

Цей день покликаний привернути увагу людей до проблем невиліковно хворих, підвищити рівень хоспісної та паліативної допомоги шляхом широкого обговорення в суспільстві даної теми, підвищити обізнаність та розуміння медичних, соціальних і духовних потреб паліативних хворих і їхніх сімей.

З нагоди Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги у Львівській області проводиться ряд заходів. Зокрема, відбулася прес-конференція “Любов в паліативі – це наші спільні справи. Це час знімати рожеві окуляри” та круглий стіл “Мобільний хоспіс для дітей – перший осередок паліативної допомоги дитячому населенню Львівщини”.

Окрім того, в рамках проекту  “Любов в паліативі – це наші спільні справи. Це час знімати рожеві окуляри”, у соціальних мережах стартував флешмоб #Капелюха на вуха. Щоб долучитися, потрібно вдягти веселого капелюха, зробити селфі та розмістити його в Instagram або Facebook з хеш-тегом #Капелюха на вуха. Акція покликана привернути увагу до потреб паліативних пацієнтів.

Також, 17 та 18 жовтня, в Медіатеці (вул. Мулярська, 2а) експонуватиметься фотовиставка “Життя вдома”, присвячена підопічним Мобільного хоспісу для дітей.

Довідково:

Паліативна допомога представляє собою комплексний підхід, мета якого – забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним захворюванням і членів його родини шляхом запобігання та полегшення страждань, завдяки ранньому виявленню й точному діагностуванню проблем і проведенню адекватних лікувальних заходів, а також надання психосоціальної та моральної підтримки.

Пацієнтами, що потребують паліативної медичної допомоги, є особи з хронічними невиліковними хворобами (онкологічними, серцево- та нейросудинними, нейродегенеративними ураженнями головного мозку, деякими рідкісними спадковими захворюваннями, пацієнти в термінальних стадіях туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, цукрового діабету тощо).

Принципи організації та філософія сучасних хоспісів були започатковані у другій половині ХХ століття у Великій Британії видатною особистістю — медичною сестрою, лікарем та письменницею Сесилією Сондерс.

В Україні перші хоспіси були створені у 1997–1998 роках у Івано-Франківську та Львові.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/6317.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *