Сьогодні відзначають Міжнародний день жестових мовСьогодні – Міжнародний день жестових мов. Дата 23 вересня обрана тому, що цього дня 1951 року у Римі була заснована Всесвітня федерація глухих (ВФГ), яка натепер об’єднує понад 70 мільйонів глухих людей у всьому світі та 135 національних асоціацій глухих.

Мета Міжнародного дня жестових мов – підвищення обізнаності суспільства про жестові мови та посилення статусу жестових мов.
В Україні для понад 40 тисяч осіб жестова мова – єдина можливість комунікувати та взаємодіяти. А для понад 200 тисяч українців жестова мова є рідною.
Присутність жестової мови на суспільних подіях та заходах перетворилася у трендову норму після того, як перша леді України Олена Зеленська запропонувала візію суспільства без обмежень, в якому забезпечуються рівні права та можливості для усіх людей без виключення. Ініціатива була підтримана на рівні державного, громадського сектору, бізнес-спільноти. Була розроблена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Навесні в межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської Міністр соціальної політики Марина Лазебна відкривала презентацію спільного з громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» пілотного проєкту «Почуй мене». У межах проєкту нечуючим, слабочуючим людям та членам їх сімей надається послуга сурдоперекладача у режимі онлайн під час звернень до Міністерства соціальної політики, а також до інших державних органів та установ через «гарячу лінію» 1539.
На виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на сайтах держорганів запроваджено цифровий сервіс для людей з порушеннями слуху «Почуй мене», а також спеціальні віджети для людей з порушеннями зору.
У Львівській області на обліку перебуває понад 2500 осіб з вадами слуху. У межах реалізації заходів Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 18.02.2021 № 54, Львівська обласна організація УТОГ стала переможцем конкурсу фінансової підтримки статутної діяльності і отримала 45 тис. грн для реалізації проєкту «Питання – відповіді доступною мовою» та конкурсу дофінансування мікропроєктів – 31,6 тис. грн – для реалізації проєкту «Мелодія душі».
Водночас в межах відзначення Міжнародного дня глухих, ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» для людей з порушенням слуху організовано 4 екскурсії у Львівський Океанаріум. Екскурсії відбудуться за фінансової підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://loda.gov.ua/news?id=62259


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.