Сьогодні – Всеукраїнський день психолога


Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається у нашій країні – 23 квітня.Психологія – це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Наукова психологія постійно розвивається і вже є система теоретичних, експериментальних і методичних властивостей пізнання. Дослідження психічних явищ є фундаментальною основою сучасної психології.

Іноді говорять, що психологія – це наука про душу, але в матеріалістичному розумінні з неї виключено дослідження самої душі, так як це поняття ніяк не вкладається в чіткі прагматичні рамки матеріалістичного світогляду.

Однак психологія, як наука, і не прагне зайняти духовну нішу людської культури. Її доля – це пошук закономірностей і особливостей виникнення, формування і розвитку психічних процесів і психологічних станів людини, властивостей її психіки та поведінкових характерів.

Прагнення людини підмінити властиву їй духовність психологічними доктринами, як правило може привести у глухий кут, проте якщо не змішувати ці два поняття, то наука психологія може виявитися вельми корисна.

На практиці в багатьох сферах людської життєдіяльності вже давно застосовуються численні напрацювання і спостереження, які стали доступні завдяки науці психології. Психологія вносить значний доробок у розвиток і життя сучасного суспільства.

У Львівській ОО ТЧХУ два роки тому заснували новий напрямок роботи з психосоціальної підтримки підопічних. Свої знання з першої психологічної допомоги волонтери Червоного Хреста Львівщини черпають на спеціальних семінарах, які проводять фахівці з НК ТЧХУ. Допомагає їм у цьому Данський Червоний Хрест.
До введення карантину Львівська ОО ТЧХУ організовувала для підопічних у рамках програми з ПСП екскурсії у цирк, в театр, в ботанічний сад Львівського національного університету ім. І.Франка тощо. Були також заняття з виготовлення вітальних листівок. Вчились також на майстер-класах виробляти з вощини громничні свічки на Стрітення та ін.

Такі заняття у час карантину проводилися і будуть проводитися (до 30 червня, – доки триватимуть карантинні обмеження), – в режимі онлайн. Після цієї дати, сподіваємося, повернемося до звичайних методів роботи, які були у нас запроваджені до пандемії.

У професійне свято «День психолога» ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших шанованих і завжди корисних психологів, і бажаємо їм, та їхнім пацієнтам, міцного здоров’я, щастя, вміння радіти життю, тому що воно – прекрасне!Довідково:Нагадаємо, що 10 жовтня відзначається міжнародним співтовариством «Всесвітній день психічного здоров’я».


Фото – ЛОО ТЧХУ та з відкритих джерел
Прес-служба Львівської ОО ТЧХУЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.