Сьогодні – Всесвітній день розвінчання міфів про шизофренію


Щорічно 24 травня відзначається важлива подія – Всесвітній день правдивої інформації про шизофренію.

Що таке шизофренія? Це психічне захворювання, яке характеризується відчуттям відриву від реальності, наявністю галюцинацій.

Кінематограф нав’язує суспільству негативний та агресивний образ шизофреніка, який шаленіє під час галюцинацій. Насправді ж більшість хворих поринає у власні думки та не становить загрози для інших. Вчені припускають, що хвороба пов’язана з високим рівнем дофаміну.

Метою Дня шизофренії є привернення уваги людства до цього захворювання; підвищення поінформованості стосовно людей, хворих на шизофренію; залучення до підтримки й допомоги; боротьба з міфами, які оточують цю хворобу.

Близько 1% населення планети страждає на шизофренію. Хвороба передається від батька чи матері дитині з ймовірністю 10%.

ЦІКАВИЙ ФАКТ

• Нобелівський лауреат з математики Джон Неш був шизофреніком.Довідково:

Труднощі у спілкуванні з людьми, криза у стосунках, підвищена тривожність або ж просто бажання покращити якість свого життя — це важливі причини, аби звернутися за допомогою до психолога.

Ситуація з пандемією COVID-19 також негативно вплинула на психологічний стан деяких людей – підвищила тривожність, неспокій та стрес.

Institute of Cognitive Modeling за підтримки Міністерство охорони здоров’я України та Червоний Хрест України надають безкоштовну кваліфіковану психологічну підтримку на платформі «Розкажи мені».

Для цього перейдіть на сайт – https://tellme.com.ua/ та натисніть на “Звернутися за підтримкою”. Заповніть анкету, коротко опишіть свій запит та оберіть комфортну дату для консультації.

Детальніше про платформу «Розкажи мені» – https://cutt.ly/4ub8297

Твоя підтримка – поруч!


Фото – ТЧХУ та з відкритих джерел
За джерелами:
https://daytoday.com.ua/podiya/vsesvitniy-den-shyzofrenii/?occurrence=2021-05-24
https://www.facebook.com/RedCrossUkraine/photos/a.539438762759270/3281664371870015/


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *