Сьогодні – Всесвітній день надання першої допомоги

Починаючи з 2000 року Всесвітній день надання першої  допомоги проводиться щорічно в другу суботу вересня.

Ініціатором його проведення виступили національні організації – члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвитку можливих ускладнень.

Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальним медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда.

Вже давно відомо про існування так званої «золотої години», того часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, що потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю.

Пояснюється це тим, що максимальні компенсаторні функції організму людини, при виникненні раптових і серйозних ушкоджень, можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години. Саме протягом першої години після настання нещасного випадку надання першої медичної допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень.

 

 

Сьогодні організації Товариства Червоного Хреста України по всій країні проводять акції під гаслом «Не залиш людину в небезпеці! Допомогти може кожен». Волонтери та співробітники проводять майстер-класи з першої допомоги, організують ігрові ситуації у громадських місцях і навідуються з майстер-класами в різні установи, зокрема, до дитячих будинків.

В 2019 році Всесвітній день надання першої  допомоги припав на 14 вересня. У Львові обласна організація Червоного Хреста провела до цієї дати заходи біля міської Ратуші вчора, 13 вересня.

(Див. – http://lviv-redcross.at.ua/blog/2019-09-13-17386).

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=426

  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *