Сьогодні – Всесвітній день запобігання самогубствам


Щорічно 10 вересня проводиться Всесвітній день запобігання самогубствам Міжнародною асоціацією щодо запобігання самогубствам (МАЗС) спільно з ВООЗ.

У ВООЗ розповіли, хто входить до групи ризику й як надати допомогу. Половина випадків насильницької смерті на нашій планеті припадає на самогубства. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), загальна кількість смертей від суїциду зараз наближається до мільйона на рік.


Тенденції такі, що до 2020 року число самогубств, очевидно, зросте в півтора рази. У зв’язку з цим ВООЗ оголосила 10 вересня Всесвітнім днем запобігання самогубствам.


Суїцид – це глобальна і трагічна проблема для світової охорони здоров’я. По всій землі після рішення накласти на себе руки вмирає більше людей, ніж у результаті воєн і насильницьких убивств, разом узятих.

За поширеністю випадків суїциду попереду йдуть розвинені країни. Першість належить країнам Східної Європи.
Найменші ж показники – в Латинській Америці та Азії. По Африці дані про це практично відсутні.
Ця дата заснована для того, щоб підвищити обізнаність громадськості про те, що самогубству можна запобігти. У ВООЗ розповіли про те, хто перебуває у групі ризику й як можна допомогти людям, які страждають суїцидальними формами поведінки.Профілактика й припинення самогубств

Самогубству можна запобігати. Для запобігання самогубствам і спробам самогубства може застосовуватися низка заходів на рівні всього населення, різних груп населення та окремих людей. У рамках концепції ВООЗ щодо профілактики самогубств LIVE LIFE рекомендуються такі ефективні й засновані на фактичних заходах:


• обмеження доступу до засобів самогубства (наприклад, пестицидів, вогнепальної зброї, деяких ліків);
• взаємодію із засобами масової інформації для забезпечення відповідального опису у ЗМІ самогубств;
• розвиток соціальних і емоційних життєвих навичок у підлітків;
• раннє виявлення, обстеження, ведення та подальший супровід всіх осіб, які страждають суїцидальними формами поведінки.


Разом з прийняттям цих заходів повинні виконуватися иакі базові завдання: аналіз ситуації, міжвідомча співпраця, підвищення обізнаності про проблему, зміцнення потенціалу, виділення фінансування, епіднагляд, а також моніторинг і оцінка.


Зусилля з профілактики самогубств повинні здійснюватися при координації і співпраці між різними секторами суспільства, включаючи сектор охорони здоров’я та інші сектори, такі як освіта, трудова сфера, сільське господарство, підприємництво, правосуддя, законодавство, оборона, політика і засоби масової інформації. Ці зусилля повинні мати всеохопний і комплексний характер, оскільки жоден підхід не може ізольовано чинити вплив на таку складну проблему, як самогубства.Хто входить до групи ризику?

Хоча в країнах з високим рівнем доходу чітко простежується зв’язок між самогубствами і психічними розладами (в першу чергу, депресією і розладами, викликаними вживанням алкоголю), багато самогубств відбуваються імпульсивно в моменти кризи, коли людина втрачає здатність протистояти стресовим життєвим ситуаціям, таким як фінансові проблеми, розрив відносин або хронічний біль і хвороба.

Крім того, суїцидальна поведінка часто виникає в умовах конфліктів, стихійних лих, насильства і жорстокості або з причини втрати близьких людей і почуття самотності. Показники самогубств також високі серед уразливих груп, які зазнають дискримінації, таких як біженці та мігранти; корінне населення; лесбіянки, гомосексуалісти, бісексуали, транссексуали й інтерсексуалів (LGBTI); а також ув’язнені. Найбільш серйозним фактором ризику самогубства є раніше досконала спроба суїциду.


Як повідомляли Українські Новини, в Японії на тлі пандемії істотно збільшилася кількість самогубств серед жінок.
Раніше в Україні опублікували статистику випадків суїциду серед підлітків – за 4 місяці здійснено 126 самогубств і їх спроб.

Фото – ілюстративне


За джерелами:

https://ukranews.com/ua/news/800178-sogodni-den-zapobigannya-samogubstvam-u-vooz-rozpovily-hto-vhodyt-do-grupy-ryzyku-j-yak-nadaty
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=202


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.