Сьогодні – Всесвітній день боротьби проти астми та алергії


30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії, який за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається щорічно.

Алергія – це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні речовини. Такими речовинами (алергенами) можуть бути побутові алергени, пилок рослин (амброзія, кульбаба, береза, тополиний пух та ін.), шерсть тварин, побутова хімія та косметика; харчові продукти (яйця, молоко, злаки, кунжут, горіхи, мед), лікарські препарати, речовини, що виділяються при укусах комах.

Мета заходів, що проводяться в цей день – залучення уваги громадськості до проблем астми та алергії. Статистика свідчить, що у світі понад 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії.

“Однією з причин алергії є величезне антигенне навантаження на організм через негативний вплив природних і техногенних подразнюючих чинників. Алергічні захворювання найбільш поширені в мегаполісах – тут рівень захворюваності може сягати 60% від усього населення.

До прикладу, у Львові та Львівський області зафіксовано близько 28% хворих на бронхіальну астму, 43% – на алергічний риніт, 18% – на різні типи кропив’янок з-поміж усіх пацієнтів-алергіків”, – повідомила Христина Ліщук-Якимович, експерт ДОЗ ЛОДА з алергології та імунології.

Бронхіальна астма – проблема світового значення, що перебуває зараз у центрі уваги клініцистів різних спеціальностей. Це одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За статистикою понад 5% дорослого населення і 10% дитячого страждають на це захворюванням у всьому світі.
Належне інформування громадськості, своєчасна діагностика і сучасна (алерген специфічна) терапія алергічного риніту, можуть допомогти попередити формування бронхіальної астми. Моніторинг пацієнтів з астмою сприяє контролю перебігу захворювання, що покращує якість життя та попереджає розвиток ускладнень у таких пацієнтів.

Тривалий контроль над алергічною бронхіальною астмою може бути досягнутий тільки при проведенні алерген-специфічної імунотерапії.
Отож, алергія – це неінфекційна пандемія, що з кожним роком розповсюджується ще більше. Головною причиною цього є порушення роботи імунітету у зв’язку з умовами життя людини (забруднення середовища, неякісне харчування та спадковість цієї патології).


Відділ промоції здоров’я та комунікації ЛОЦГЗ
За джерелом:
http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/11671.html
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.