Сьогодні – Всесвітній день боротьби з гепатитом

Міжнародна подія, присвячена проблемам гепатиту відзначається 28 липня. Всесвітній день боротьби з гепатитом заснований Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я в 2010 році. Заходи проводяться органами системи охорони здоров’я.

Гепатит (грец. «печінка») – загальна назва гострих та хронічних запальних захворювань печінки. Існує п’ять основних типів вірусів гепатиту – А, В, С, D, Е. Шлях передавання вірусів гепатиту A та Е — фекально – оральний. У сім’ях можливе зараження через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для членів родини. Інфікування вірусами гепатиту В, С і D відбувається в результаті контакту через пошкоджену шкіру або слизові оболонки з інфікованими рідинами організму (переважно кров).

Як розповів на брифінгу щодо епідситуації в Львівській області Володимир Кальчук, завідувач сьомого відділення обласної клінічної інфекційної лікарні, пандемія коронавірусу вплинула і на стан захворюваності на гепатити, що проявиться з часом. Адже ковід завдає удар імунній системі, яка стає більш вразливою до вірусів.«Найбільш ефективними заходами у боротьбі з гепатитом є якомога рання його діагностика та системне лікування», – Володимир Кальчук.

«Минулого року на Львівщині зафіксували 230 випадків гепатитів. За цей рік – вже 181 випадок. Це все гострі хронічні гепатити. Найбільш очевидними симптомами гепатиту є пожовтіння, васкуліт (запалення стінок кровоносних судин), інші захворювання сполучної тканини, які провокуються вірусом гепатиту. На жаль, щеплення є лише від гепатиту В”, – констатував медик-інфекціоніст.

Він також зазначив, що масивне застосування таких препаратів як кортикостероїди та дексаметазон для лікування ковіду, знижують імунітет людини, в результаті чого імунна система стає ослабленою і більш вразливою до інших вірусів.

Нагадаємо, 17 липня в м. Трускавець провели низку заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами. Усі охочі могли пройти обстеження на гепатити В і С за допомогою швидких тестів. Всього протестували 160 осіб, з них виявили 4 позитивних випадки.

Фото – ЛОДА та з відкритих джерел
За джерелом:
https://loda.gov.ua/news?id=60826

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.