Сходження волонтерів ЗШР Львівської ОО ТЧХУ «ГОРС» на гору Качкар у Туреччині (ВІДЕО)Днями відбулося сходження волонтерів ЗШР Львівської ОО ТЧХУ «ГОРС » на гору Качкар, що у Туреччині.

Про цю подію (на знімку – справа наліво) Володимир Яворівський та Олег Гордійчук, – лідери Загону Швидкого Реагування ЛОО ТЧХУ, – зробили на сторінці ГОРС у соцмережі Фейсбук запис: «Наш прапор на г. Качкар. Понтійські гори. Туреччина!»

Ми вітаємо обох учасників сходження з новою перемогою, а принагідно доповнимо їх лаконічне повідомлення новою інформацією, зібраною в «світовій павутині». Так, наприклад, у Вікіпедії кожен може знайти коротке пояснення про гору Качкар, та її значення у туристських маршрутах Туреччини.
Відомості з ВІКІПЕДІЇКачкар, або Качкар-Даги (тур. Kaçkar Dağı) — найвища вершина у східній частині Понтійського хребта, висота становить 3 937 м. На її піку в захищених місцях сніг зберігається цілий рік. На гору можна піднятися на її північно-східному схилі маршрутом, який починається від села Юкарі Кtрвун.


Етимологія


Назва гори Качкар походить від вірменського слова kaçkar (вірм. Խաչքար — haçkar / хачкар). Дослівно «хрест-камінь».


Географічне положення


Качкар лежить приблизно в 60 км на південний схід від міста Різе в Чорноморському регіоні Туреччини. Гора займає четверте по висоті місце серед всіх вершин країни.


Екологія


Гірські струмки, що течуть з північних схилів, спускаються в провінції Ardeşen поблизу місто Різе і далі впадають у Чорне море. На південній стороні гори схили крутіші і вода спускається з них короткими потоками.
Основний мінеральний склад гори — це стратифіковані шари сланцю і вапняку, а також проміжні вулканічні гірські породи віком з середини крейдового періоду. Кристалічні породи представлені гранітом.
На висоті 2100 метрів на схилах фрагментами ростуть ялинові і ялицеві ліси, а вище лежать високогірні пасовища і ще вище і до півночі знаходяться льодовики.

Дещо більше про гору Качкар можна довідатися з відео ролика, знятого фахівцями туристичного клубу OutdoorUkraine, який створений у 2005 році. Про себе вони пишуть: «Ми організовуємо походи в гори, сходження на гірські вершини і хребти, автомобільні експедиції та інші пригодницькі подорожі по всьому світу – від Карпат до Гімалаїв, від Ісландії до Патагонії. І де би ми не були, з нами завжди є кінокамера і бажання поділитися з учасниками клубу і його шанувальниками красою тамтешньої природи. Тож дивіться відео і приєднуйтесь до наших подорожей».

Фото – ГОРС/ Фейсбук та учасників сходження на гору Качкар
Прес-служба Львівської обласної організації ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *