Створено нову вакцину проти туберкульозу

У Данії винайшли нову вакцину проти туберкульозу, яка набагато ефективніша від ліків, які використовуються сьогодні

Нова вакцина, здатна впоратися з туберкульозом до і після зараження, була розроблена данськими вченими з інституту Statens Serum в Копенгагені. Вона гарантує захист на багато років.

Розробка може перевернути сучасну медицину, адже проблема туберкульозу надзвичайно гостро стоїть сьогодні, особливо в країнах, що розвиваються. Поки вакцина протестована тільки на тварин, але отримані результати вселяють упевненість в її ефективності, повідомляє neboley.com.

Відомо: лише в 5% випадків відразу після зараження у людини з’являється симптоматика (кашель, болі в грудях). Справа в тому, що, потрапивши в організм, бактерія, яка викликає захворювання, відразу ж змінює характерні хімічні ознаки і існує в латентній формі. Тільки у 10% хворих бактерія призводить до розвитку гострої симптоматики.

Сучасні вакцини працюють, якщо їх дати до контакту з бактеріями. Вони не запобігають зараженню, але дають з’явитися симптомів і перерости інфекції в небезпечну форму хвороби. Але як тільки бактерія перейшла в латентну форму, вакцина на неї не діє. Нова вакцина вирішує цю проблему.

Вона поєднує в собі протеїни, які запускають імунну відповідь і на активну, і на пасивну форму туберкульозу. Таким чином, розробка захищає від початкової інфекції і не дозволяє їй перейти в активну форму хвороби, коли людина стає надзвичайно небезпечною для оточуючих.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://dobryjlikar.com/news/201707/4063-stvoreno-novu-vakcynu-proty-tuberkulozu

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *