Співпраця Служби розшуку ТЧХУ з Бюро інформації та розшуку Польського Червоного Хреста

Вже 25 років Служба розшуку ТЧХУ у тісній співпраці з Бюро інформації та розшуку Польського Червоного Хреста займається встановленням долі членів родини українців та поляків, загублених у вирі неоднозначних та трагічних подій спільної історії наших народів.

На сьогодні архівний фонд Бюро інформації та розшуку Польського ЧХ – це понад 7 млн. карток – персоналій; акти ексгумацій та карти перепоховань загиблих під час Другої світової війни; архівні матеріали щодо  концтаборів, що знаходились на території Польщі; інформація про поляків, полеглих на теренах інших держав під час ДСВ та багато-багато інших матеріалів.

Діяльність Бюро інформації та розшуку Польського ЧХ здійснюється за фінансової підтримки з боку держави.

36 співробітників Польського ЧХ надають нам допомогу у:

  • пошуку поховань військовослужбовців, полеглих під час ДСВ на території Польщі (близько 5 тисяч звернень з цього питання отримує Польський ЧХ щорічно)
  • увічненні пам’яті загиблих шляхом внесення до списків похованих на відповідних військових цвинтарях
  • відновленні родинних зв’язків та пошуку членів родини, розлучених внаслідок ДСВ, репресій з боку влади, операції Вісла, загострення політичних ситуацій, надзвичайних ситуацій
  • пошуку документів про службу у Війську Польському, перебування у полоні, таборах чи на примусових роботах на території Польщі під час ДСВ
  • гуманітарному розшуку – втраті регулярного зв’язку з близькими членами родини внаслідок нез’ясованих обставин чи міграції (при наявності повних контактних даних).

Польський Червоний Хрест, як і ТЧХУ, не має змоги надати допомогу:

  • генеалогічному розшуку
  • розшуку документів з метою оформлення картки поляка
  • розшуку цивільних поховань
  • розшуку документів про службу у Війську Польському до 1939 р. та після 1945р.

Відповідно до партнерських угод, розшук на території Польщі проводиться на підставі офіційного звернення від національних Товариств Червоного Хреста з метою отримання повного переліку даних, необхідних для проведення пошуку.

Роз’яснення щодо відновлення родинних зв’язків можна отримати у відділі розшуку Національного комітету ТЧХУ, в обласних, районних і міських організаціях Товариства Червоного Хреста України.

 

Фото – прес – служби Польського Червоного Хреста

Ніна Добренька,

провідний спеціаліст Служби розшуку ЛОО ТЧХУ, директор МСЦ ЛОО ТЧХУ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.