Служба розшуку ТЧХУ – в дії: Вісті зі Львова

Завдяки дружбі Львівської ОО ТЧХУ з Польським Червоним Хрестом, вдалось допомогти багатьом людям. Про один з таких фактів – ця розповідь.

 …Пан Богдан пообіцяв мамі привезти жменьку землі з місця захоронення її рідного брата Степана Пасічника, котрий дуже любив свою сім’ю, свою сестричку, котрий пішов захищати свою землю від фашистської навали і не повернувся з війни.

Степан загинув в лютому 1945 року. З різної інформації родина знала, що загинув у польському м. Гродков. Десь похований на подвір’ї шпиталю, але не могли віднайти місця захоронення полеглого воїна.

З надією виконати заповіт мами, – розшукати могилу її брата, – син звернувся за допомогою до Служби розшуку Українського Червоного Хреста. З вдячністю сприйняв звістку, що Служба розшуку Українського Червоного Хреста, у співпраці з колегами з Польського Червоного Хреста,  розшукала місце поховання полеглого бійця Степана Пасічника.

Запити, звернення до архівів, до закордонних партнерів…Багато потрібно прикласти зусиль, адже були перепоховання з окремих місць захоронень до військових цвинтарів, меморіалів.

Так відбувалося і з бійцем Степаном, котрого  перепоховали на військовий цвинтар у м. Ключборк, що в Опольському воєводстві у Польщі.

За довідкою пан Богдан приїхав у Львівську ОО ТЧХУ з племінницею Галиною. При одержанні документа  був зворушений до сліз, перечитував і говорив, що не могли так довго віднайти його могилу, бо не там шукали, а тепер, завдячуючи Червоному Хресту, знають куди їхати. І тут же повідомив, що найближчим часом збереться в дорогу, щоб привезти в Україну з могили дядька хоч горстку землі…

  

Сумно, що вручаємо людині таку гірку звістку – довідку про місце захоронення, але тепло на душі, що Служба розшуку ТЧХУ допомагає здійснити  звичайне людське бажання – дізнатися про долю або місце захоронення близьких і рідних. І скільки би не минуло років з часу закінчення Другої світової війни, невідомість гнітить родину, свердликом свердлить душу: що сталося, де ділася близька людина, яка її доля?

І часто саме Служба розшуку Товариства Червоного Хреста України стає останньою надією для розлучених війнами родин.

Червоний Хрест не може гарантувати успіху в пошуку, але зробить все від нього залежне, щоб допомогти людині, яка звернулась за допомогою. Розшукуйте рідних і близьких! Наша служба розшуку – поруч!

Довідково:

Офіс Львівської обласної організації ТЧХУ знаходиться за адресою:

м. Львів, вул.Широка, 81-а

тел.: (0322) 297-08-60

 Фото – ЛОО ТЧХУ

Ніна Добренька,

директор МСЦ ЛОО ТЧХУ,

відповідальна з питань розшуку у Червоному Хресті Львівщини,

контакт. тел.: (0322) 255-08-78

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *