Свята і будні первинного осередку Червоного Хреста КНП ”Пологовий клінічний будинок №1 м. Львова”

Чи літо, чи зима, а лелеки справно кружляють над цим медичним закладом. Навіть вимоги карантину для цих птахів, посланців неба, – не чинні.

Нескінченим потоком йдуть і йдуть породіллі сюди, щоб привести на світ нове життя у свої родини, а для держави – нових громадян.

Якщо торік їх число за 5 місяців становило 1311, то на сьогодні уже 1112 осіб. А до кінця року це число подвоїться.

І все ж, коронавірус вніс у планову роботу колективу свої корективи: якщо за 5 місяців минулого року було народжено всього 62 недоношених малюки, то на сьогодні таких дітей уже 68.

Голова первинного осередку Червоного Хреста у цьому медичному закладі Світлана Яківна Мартиняк пояснює цей феномен ослабленням породіль. А буває, що у матері – коронавірус, і дитині треба допомогти народитися швидше, щоб матір помістити після пологів на лікування у спеціальний бокс в інфекційній лікарні.

“Чи дітям не передається коронавірус при народженні від хворої матері?” – Цікавлюсь у Світлани Яківни.

“Ні, такого у нас ще не було”, – запевняє медик, котра працює тут з десяток років заступником генерального директора з медсестринства.

Турбуються тут не лише про породіль, але і про їх родичів. Тому вже у вестибюлі їх зустрічають плакати про те, як захистити себе від коронавірксу.

У той день оновлювали наглядну агітацію активісти первинного осередку Червоного Хреста, молодші медичні сестри Марія Андріїшин і Наталія Яйко. У місті новий спалах недуги, і зайвий раз нагадати про правила захисту від інфекції, ніколи не завадить.

Всього ж у пологовому будинку №1 свою шляхетну вахту несуть понад 200 медиків, членів первинного осередку Червоного Хреста. Всі вони – лицарі милосердя.

“Милосердя – це особливий стан людської душі, – ділиться своїми роздумами Світлана Яківна, – оте проміння Віфлеємського Світла Миру, яке Червоний Хрест і скаути з ОУС принесли нам на Різдво, допомагають тримати його в душі впродовж всього року. “

…Наша розповідь про пологовий будинок була би не повною, якби ми не зазначили яким щастям сяють очі родичів тих, хто приходить сюди за новонародженим!

Ось одна з львівських родин: мати – Оксана, батько – Віктор, і дві  бабусі –  Ірина і Галина. Вони дякують акушерам і медичному персоналу, що пологи прийняли нормально і малятко прийшло на світ без жодних пригод.

Зазначимо, що карантинний бебі-бум ще попереду. Він настане у січні-лютому. Щоб все пройшло нормально, майбутнім мамам треба дбати про своє здоров’я вже зараз і консультуватися частіше зі своїми сімейними лікарями.

Ми ж вітаємо цей дружний колектив з професійним святом, – Днем медичного працівника, і бажаємо найголовнішого – міцного здоров’я, великого терпіння і щасливого майбутнього у час великих випробувань!

Фото – автора та КНП «ПКБ №1 м. Львова»/Facebook

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ,

членкиня правління Львівської ОО ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.