Розповідь Олени Ковальової з Харкова про те, як вона стала волонтером Товариства Червоного Хреста України

Що означає бути лідером Червоного Хреста? Думка волонтера

Відповідь на це не дуже просте питання має Олена Ковальова — досвідчений волонтер Червоного Хреста, лідер Молодіжної Ради Харківської обласної організації Товариства.

“Моя діяльність в Червоному Хресті почалася ще в 2014 році в Харківській обласній організації. Я була звичайним волонтером, проте вже тоді мене цікавили всі напрямки діяльності, я брала участь у більшості заходів від молоді Червоного Хреста.

У 2015 році мене запросили на Школу лідерства від Данського Червоного Хреста. Тоді в Данії я познайомилася з волонтерами-лідерами з різних країн: від Філіппінських островів до Гренландії.

Всі ці хлопці та дівчата відрізнялися привабливими якостями: енергійні, надихаючі, амбітні та з безмежним бажанням змінювати долю людей і рятувати їхні життя.

У кожного я побачила свою чітку Мету і Місію в силу специфіки проблем в країні (стихійні лиха, війни, епідемії, гендерна нерівність тощо). Вони бачать проблему і вирішують її. Випромінюючи оптимізм і впевненість, вони ведуть за собою.

Якщо до цієї поїздки я боялася брати на себе лідерську відповідальність, то після Школи я впевнено запропонувала свою кандидатуру на виборах лідера волонтерів Східної регіональної групи (Харківська, Сумська, Полтавська, Луганська та Донецька обл.) у Всеукраїнській молодіжній комісії Товариства Червоного Хреста України.

Я розуміла, що особливо потрібна волонтерам Донецької та Луганської областей – як підтримка і сполучна ланка з сусідніми регіонами.

У 2016 році після закінчення каденції лідера східних областей, я з радістю взялася за лідерство Молодіжної ради в Харківській обласній організації Товариства.

Список надбань, отриманих за час мого лідерства, розлогий:

  1. Я ближче познайомилася з вразливими верствами населення (серед них – хворі на соціально небезпечні хвороби, наркозалежні, безпритульні, люди похилого віку, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю), їхніми особливостями та вчилася їм допомагати. Наявність десятка напрямків волонтерства в організації дозволяє це зробити з легкістю.
  2. За освітою я бухгалтер, але як волонтер Червоного Хреста “прокачала” безліч навичок з інших професій: менеджера, контентщика, SMM-ника, логіста, дизайнера, медика, психолога, фотографа і сценариста.
  3. Розвинула креативність, завдяки нашим творчим майстер-класам і майже невичерпному потоку ідей під час підготовки заходів.
  4. Змогла створити та організувати цікавий для мене і корисний для суспільства напрямок волонтерської діяльності в Червоному Хресті Харківщини — «Здоровий спосіб життя».
  5. Взяла участь в безлічі різних освітніх заходів: тренінгах, асамблеях, зустрічах, семінарах тощо.
  6. Познайомилася з великою кількістю цікавих людей-активістів Харкова та України.
  7. І найголовніше – я знайшла в Червоному Хресті Друзів! Настільки мені рідних та близьких людей, що я з упевненістю можу сказати: я кожного дуже люблю і за кожного переживаю.

 

 

Червоний Хрест – це велика сім’я, а бути лідером Молодіжної ради в Харківській обласній організації – приємно, почесно, шалено цікаво, і це дає чітку впевненість в тому, що життя прожите не даремно.

Бути лідером – це і саморозвиток, і навчання, й удосконалення та неодмінне задоволення від того, що ти можеш допомагати людям. Бути лідером для мене – це з кожним днем ставати трішки іншою, хоч на п’ядь – милосерднішою, вмілішою, кращою.

Мої дорогі ровесники, дійте! Допомагайте постраждалим і людям у потребі! Зростайте без зупинки! Змінюйте життя сучасників – на краще!”

 Автор: Олена Ковальова, лідер Молодіжної ради Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України

 

 Фото – Харківської ОО ТЧХУ

За джерелом:

http://redcross.org.ua/2017/08/%D1%89%D0%BE-%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%94-%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%B8-%D0%BB%D1%96%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D1%85%D1%80%D0%B5/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *