Підприємства, установи, організації ТЧХУ – шукають замiну вiдомим бухгалтерським програмам

Днями опублiковано Указ Президента, який передбачає санкцiї щодо певних компанiй, чию дiяльнiсть чи продукти пов’язують iз Росiєю. До перелiку потрапили в тому числi й ТОВ “1С”, ТОВ “Корпорацiя “Парус” та ще бiльш як двадцять товариств, у назвi яких вжито слово “Парус”, пише газета Експрес.

Як вiдомо, цi компанiї реалiзують програмнi продукти, пов’язанi з бухгалтерським, податковим, виробничим, складським та iншим облiком. Вони такi поширенi в Українi, що тепер постає питання, чи не призведуть цi санкцiї до колапсу як усерединi пiдприємств, так i загалом в економiцi країни? Що робити українському бiзнесу?

У ТОВ “1С” “Експрес” поiнформували, що “використання програмних продуктiв “1С: Пiдприємство” вiдповiдає чинному законодавству України”, а Указ Президента про застосування персональних спецiальних економiчних та iнших обмежувальних заходiв (санкцiй) “стосується тiльки окремих юридичних осiб”. “Програма “1С: Пiдприємство” цiлком працездатна, технiчна пiдтримка працює в штатному режимi. Франчайзери й далi надають послуги з оновлення продуктiв та iнформацiйно-технологiчної пiдтримки користувачiв”, — запевнили нас у компанiї.

Утiм у бiзнесу в цьому впевненостi немає.

— Якi будуть наслiдки цих заборон?

— Стане неможливими оновлення програм, — каже Iрина Колос, заступник генерального директора з правових питань ТОВ “НК-IТ Проект” (MMI Group). — Тому якийсь час пiдприємства протримаються на старому програмному забезпеченнi, але рано чи пiзно змушенi будуть переходити на вiтчизнянi продукти або продукти, яких немає в санкцiйному списку.

— Чи не станеться колапсу

І.Колос:

— Пiдприємства не зможуть подати звiти, бо всi не встигнуть перейти на iнше програмне забезпечення. Потрiбен буде певний перехiдний перiод. ДФС та iншi структури повиннi врахувати це й написати певнi рекомендацiї для бiзнесу: як поводитися i що робити в цiй ситуацiї.

— Як багато користувачiв зав’язанi на “1С” та “Парусi”?

І.Колос:

— Це майже весь малий i середнiй бiзнес в Українi, бо великi пiдприємства, як правило, мають власну CRM-систему, побудовану на “Oracle” чи iнших програмах вiдомих розробникiв (“Microsoft”, IBM). За деякими даними, в Українi лише програмою “1С: Пiдприємство” користується близько 300 тисяч компанiй.

Артур Федоренко, директор з розвитку групи компанiй “Парус”: 

 — У бюджетнiй сферi 75 — 80% державних установ використовують один-два або декiлька модулiв програмного забезпечення “Парус”. Це дуже велика кiлькiсть користувачiв. Що буде далi — ми не розумiємо. Нинi проводимо оцiнку можливих наслiдкiв.

— Як швидко можна буде перейти на iнше програмне забезпечення

І.Колос:

— Аналогiчнi закордоннi та вiтчизнянi програми iснують. Щоправда, вони будуть дещо дорожчi. Крiм того, бухгалтери вже звикли користуватися “1С” та “Парусом”, а їм доведеться переходити на програми на кшталт SAP, “Оracle”, “Charisma”, “Logo”. Продукти вiд “Microsoft”, IBM зможуть собi дозволити лише великi компанiї. Перехiд може тривати кiлька мiсяцiв.

А. Федоренко:

— Це тиск на нашу компанiю. Усi тi компанiї, якi є в санкцiйному списку, українськi, з українським менеджментом. А головне — авторськi права та розробка українськi, i володiють нею громадяни України. Потрапляння компанiй до санкцiйного списку не є правомiрним. Думаю, справжня мета внесення нас до списку — перерозподiл ринку.

 

Довідково:

 Організації  Червоного Хреста, в т.ч. ЛОО ТЧХУ – не є винятком із загальної тенденції. Тож йде пошук переходу на ефективні бухгалтерські програми, на яких працює Західна Європа, США, інші передові країни.

 

 

Цю проблему так просто на місцях не вирішити. Тож з Національного Комітету ТЧХУ у Львів прибула 16 травня група ревізорів – бухгатлерів, які зайнялися і перевіркою, і консультуванням водночас.

 

 

Їх прийняв Валентин Мойсеєнко, голова ЛОО ТЧХУ, вислухав зауваження і упущення, запевних ревізорів у їх виправленні, подякував за допомогу у налагодженні комп’ютерних програм.

 

 

Олена Білякова, в.о. головного бухгалтера ЛОО ТЧХУ також дуже вдячна Марині Чайкіній і Розалії Шевчук з НК ТЧХУ за своєчасно надану допомогу.

 

Фото – Ірини Апостолюк

За джерелом:

http://www.expres.ua/digest/2017/05/26/244328-biznes-zmushenyy-shukaty-zaminnyky-vidomym-buhgalterskym-programam

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *