Преображення ГосподнєПреображення Господнє називають ще Яблучним Спасом і святкують його 19 серпня.

Церкви католицької, православної та протестантської традиції проводять з нагоди свята урочисті богослужіння. Це є велике свято для християн в усьому світі. Як стверджує Вікіпедія, преображення по-грецьки – метаморфоза.

19 серпня Церква згадує євангельські події на горі Фавор, коли Ісус Христос вперше явився учням у сяйві Божого світла – преобразився та показав, що Він – Син Божий. Саме тому і назва “Преображення Господнє”.


Подія відбулася незадовго до хресної смерті Ісуса Христа. Він разом з трьома учнями – Петром, Іаковом та Іоанном – піднявся на велику гору Фавор помолитися.

Ісус так довго молився, що учні позасинали, а коли прокинулися, то побачили, що тіло Христа преобразилося – воно сяяло, як сонце, а одежа стала білою, як сніг, та яскравою, як світло.

Від такого світла учні ледь не втратили зір. А коли звикли до неймовірного сяйва, побачили, що біля Ісуса були пророк Мойсей та пророк Ілля, які говорили з Христом та розповідали про майбутні страждання Його – смерть на хресті, за якими прийде слава Божа – воскресіння Христове.
Учні мало що розуміли у той час, але відчули неймовірну радість! На радощах Петро крикнув: “Господи! Добре нам тут! Якщо хочеш, зробимо тут три кущі (намети): Тобі, Мойсею та Іллі!”. Раптом над ними з’явилася світла хмара, з якої вони почули голос самого Бога-Отця: “Цей є Син Мій Улюблений, в Ньому Моє благовоління. Його слухайте!”.

Учні від страху попадали на землю і лежали, поки Ісус не торкнувся їх зі словами: “Підніміться і не бійтеся”. Учні встали і побачили Ісуса знов у звичайному вигляді. Коли Петро, Іоан та Іаков разом із Вчителем поверталися до інших учнів, Ісус повелів нікому не казати про преображення, поки Він не воскресне з мертвих.

Духовний зміст свята Преображення Господнього

Духовний зміст свята Преображення Господнього – це сила щирої молитви Богу. Коли людина постійно щиро молиться, не коїть зла та виконує заповіді Божі, вона починає преображатися, змінюватися на краще. Головний зміст життя православною людини – це преображення, зміна, очищення душі від бруду. Тому свято Преображення Господнього – особливий день для кожного християнина.

Що робити і чого не робити на свято Преображення

19 серпня бажано сповідатися та причаститися, а потім – освятити яблука чи інші плоди.

Успенський піст ще триває, але 19 серпня дозволено їсти рибу.
Дуже важливо контролювати інформаційний потік, не сваритися, триматися подалі від негативних емоцій, подій.

Згадати, що саме Преображення – мета життя православної людини. Піст дає можливість переосмислити все. Зрозуміти, чи достатньо в нас любові, терпіння і смирення, милосердя – дарів Святого Духа. Чи не сповнені ми ненависті та іншого бруду? Якщо сповнені бруду, треба очиститися через щире каяття, сповідь та причастя.

Без віри у Бога і Його благодать преобразитися неможливо. Але якщо людина відкриє серце Богу, Він допоможе змінитися, відчути неймовірне сяйво у своєму серці.

Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://tsn.ua/exclusive/preobrazhennya-gospodnye-abo-yabluchniy-spas-koli-ta-yak-svyatkuvati-1848733.htmlЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.