Презентація фільму «Зима у Львові» відбулася сьогодні в обласній філармонії в м. Львові (ВІДЕО)

Сьогодні, 12 жовтня, в обласній філармонії відбулася презентація фільму «Зима у Львові», знятого німецькими документалістами на базі МСЦ Львівської ОО ТЧХУ.

Фільм «Зима у Львові» розповідає про долю чотирьох жінок у країні, складна ситуація в якій пов’язана з наслідками збройного конфлікту та тяжкої економічної кризи. Фільм притримується нейтральної позиції щодо політичної ситуації.

 

 

У першому ряді кінозалу приємно було бачити героїнь фільму “Зима у Львові”: Ольгу Роман, Софію Войцехівську, Ірину Б’єнко-Шуль, Наталію Нагорну.

Медична сестра Ольга Роман у свої 75 років і надалі виконує свою роботу на волонтерських засадах, незважаючи на те, що патронажну медичну службу у ТЧХУ скоротили з 1 січня п.р.

Софія Войцихівська є пенсіонеркою, яка навіть в негоду мусить здавати макалатуру, тому що її пенсії не вистачає на життя. Пов’язана з війною інфляція призводить до знецінення її і без того мізерної пенсії.

Ірині Б’єнко-Шуль вже майже 100 років, вона пережила два концентраційні табори. Вона бажає миру, щоб ще одне покоління не втратило свою молодість через війну.

Син Нагорної Наталії загинув на фронті на Сході. Мати шукала тіло сина місяцями, щоб поховати його на цвинтарі у Львові. У неї тепер принаймі є місце, де можна віддатися горю. На презентацію вона прийшла з чоловіком Василем, також учасником збройного конфлікту на сході України.

 

 

У презентації взяли участь: фотожурналіст з Німеччини, автор ідеї і співрежисер фільму Тіль Майєр (Till Mayer), кінооператор Пірмін Стірнол (Pirmin Styrnol), звукооператор Майк Стірнол (Maik Styrnol) , І-й заступник Генерального директора НК ТЧХУ Вячеслав Шелоков, менеджер з комунікацій відділу інформації НК ТЧХУ Марія Єрьоменко, голова Львівської ОО ТЧХУ Валентин Мойсеєнко, Заслужений діяч мистецтв України, академік ЛНАМ,  лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, фотохудожник Василь Пилип’юк, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Кшистоф Яхновіч, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та економіки ЛНМУ ім. Данила Галицького Ігор Держко, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, директор МСЦ ЛОО ТЧХУ Ніна Добренька, медичні сестри з Червоного Хреста Німеччини та Львівської ОО ТЧХУ, голови районних і міських організацій Товариства, бенефіціарії – герої фільму та інші.

 

 

Німецьку делегацію патронажних сестер очолювала Сабіне Бекманн (Sabine Bechmann), котра працює керівником служби медсестринства Червоного Хреста Німеччини у м. Ліхтенфельз, в якому Тіль Майєр обраний членом правління міської організації Товариства. З делегацією прибули у Львів також медичні сестри Червоного Хреста Німеччини – Юрген Екштейн (Jürgen Eckstein), Клаудія Шон (Claudia Schön), Бернгард Шон (Bernhard Schön) , Хельга Кнауер (Helga Knauer) і Симона Сюнкель (Simone Sünkel).

 

 

Дуже доречним було також те, що розгорнуту презентацію фільму зробили й у НК ТЧХУ: подали широку інформацію про неї як у журналі “Вісник Червоного Хреста України”, так і на офіційному сайті  Товариства. Примірники цього журналу були роздані героїням фільму та учасникам події.

 

 

Директор МСЦ ЛОО ТЧХУ, координатор акції, – Ніна Добренька щиро подякувала за візит на презентацію фільму високому гостю, великому другові Червоного Хреста – Генеральному консулу Республіки Польща у Львові Кшистофу Яхновічу.

 

 

Артисти обласної філармонії та бандуристка Уляна Стельмах, голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ, дали невеликий концерт, за що були нагороджені оплесками і Почесними Грамотами НК ТЧХУ та ЛОО ТЧХУ.

 

 

Перебіг презентації фільму “Зима у Львові” сконцентрований у нашому слайд-шоу, яке подаємо нижче:

 

 

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.