Поради Вікторії Дудяк, медичної патронажної сестри Личаківської РО м. Львова про те, як не стати жертвою спеки

Медична література формулює поняття про тепловий удар, як про різке збільшення в’язкості крові, перегрів організму через відсутність води.

“Відбувається розширення шкірних судин, почервоніння шкіри, з’являється головний біль. – пояснює Вікторія відвідувачам санітарного поста, на якому чергує, – людину потрібно перенести в прохолодніше приміщення. Забезпечити спокій. Бо буває, трохи попустило – і постраждалий вже побіг у справах. Куди ти поспішаєш? Чим більше навантаження на м’язи, тим більше знову виробляєш тепло. Тут необхідний спокій і тільки спокій. Щоб підтримати діяльність серця – можна дати випити теплий чай. Підняти ноги, щоб кров пішла в центр. І краще за все викликати швидку – ситуація з в’язкою кров’ю може дуже плачевно закінчиться”.

 

 

Вікторія підкреслює, що при тепловому ударі можна знепритомніти, може зупинитися серце.

 

 

Розуміючи всю шкідливість спеки, у місті Лева нині не забороняють хлюпатися у фонтанах ні дітворі, ні дорослим.

 

 

“Якщо людина у віці, – пояснює Вікторія, – можуть не витримати судини, адже перекачуючи в’язку кров серце автоматичних піднімає тиск. Ускладнення можуть виникнути у будь-який момент. І краще, щоб поряд були не родичі, а фахівці. Найбільше страждають діти, люди з надмірною масою тіла, сердечники, спортсмени, люди, які займаються важкою фізичною працею і ті, хто в спеку багато їсть м’ясa та зловживає алкоголем”.

 

 

Фото – Ірини Апостолюк

Катерина Олійник,

волонтер Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.