Поради від МОЗ України: як захистити себе від вірусів під час новорічних свят?Міністерство охорони здоров’я України опублікувало поради, щоб не захворіти під час зимових свят.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ на офіційному сайті. Згідно з рекомендаціями, варто дотримуватися таких профілактичних заходів:

• правильно носити маску,
• регулярно мити руки,
• тримати фізичну дистанцію в 1,5−2 метри,
• провітрювати приміщення,
• уникати скупчення людей.

Святкувати у Міністерстві охорони здоров’я рекомендують вдома, якщо ви або члени вашої родини погано себе почуваєте. Також зазначається, що варто звернутись до лікаря, у випадку появи симптомів респіраторного захворювання та здати тест на COVID-19.

Якщо ви не пройшли повний курс вакцинації, також краще уникнути масових святкувань та залишитися вдома.Якщо ж плануєте збиратись у приміщенні, то не варто кликати багато гостей. Краще обмежитися колом рідних та близьких, без влаштування масових вечірок, додають у МОЗ.

Під час вечірки у міністерстві радять не користуватися спільними тарілками, склянками та іншим посудом. Варто тримати свою тарілку та столове наряддя поруч та уникати спільної їжі.

Якщо ви ще у пошуках подарунку, рекомендується скористатися можливостями віртуального шопінгу, що дозволить мінімізувати соціальні контакти та уникнути черг. Також у магазинах можна скористатися послугою самовивозу онлайн – замовлення, що також допоможе уникнути скупчення людей у передсвятковий час.

Згідно з даними МОЗ, наразі все більше країн повідомляють про стрімке поширення нового штаму Omicron, тому подорожі під час пандемії можуть нести додаткові ризики інфікування.

Варто відкласти необов’язкові подорожі людям:

• з хронічними захворюваннями
• літнім особам, віком від 60 років
• людям, котрі не вакцинувалися

У випадку необхідної/вимушеної подорожі, Міністерство охорони здоров’я рекомендує дотримуватися всіх протиепідемічних правил.

Фото – із сайту UkrMedia.
За джерелом:
https://wz.lviv.ua/news/449439-yak-zakhystyty-sebe-v-novorichni-sviata
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *