Подробиці першої благодійної акції лікування зубів дітям із незаможних сімей, організованої Львівською ОО ТЧХУ і студентами – медиками

Львівська обласна організація ТЧХУ та старшокурсники із стоматологічного факультету Львівського національного  медичного університету ім. Данила Галицького провели 26 травня першу благодійну акцію із безкоштовного лікування зубів дітям з малозабезпечених сімей.

Першими, кого запросили у крісла студентів – дантистів стали  Галина та Тетяна Орлики, мешканці Личаківського району м. Львова.

 

Мама Оксана виховує крім них у сім’ї ще 2 дітей. Справжня українська багатодітна родина, яку оспівав у своїх поезіях ще Великий Кобзар. «Боротися з нестатками цій родині допомагають наші гуманні українські закони, які захищають права малозабезпечених родин», – з гордістю каже провідний спеціаліст відділу у справах дітей Личаківської райадміністрації м. Львова Лілія Яремко, яка порекомендувала Червоному Хресту і студентам саме цю родину для початку нової справи.

 

 

Роботою студентів – практикантів керувала Христина Григорівна Мусій-Семенців, доцент, завідуюча учбовою частиною кафедри ортодонтії ЛНМУ ім. Данила Галицького.

 

 

Завідуюча кафедри ортодонтії, доцент Наталія Львівна Чухрай також брала участь у цій акції. Саме вона після обстеження і виявила у дітей карієс і патологію щелеп. При згоді мами Наталія Львівна дала розпорядження завести для них медичні карточки, скерувала малих пацієнтів на рентген і розпочала офіційний процес лікування.

 

 

До благодійної акції, крім ініціаторів, – Георгія Данданова з Болгарії та Хуссейна Муссаві з Лівану, – приєднався  українець – Сергій Данилов.

 

 

Підсумовуючи результати початку благодійної акції, всі учасники погодилися – студенти розпочали добру справу.

 

 

Червоному Хресту треба подумати про узагальнення набутого досвіду і підготувати для шкіл листівку про необхідність гігієни порожнини рота з малих років.

 

 

…Наступний сеанс – через два дні. Від співпраці виграють обидві сторони: діти матимуть здорові зуби і щелепи, а студенти – необхідні навики, які потрібні для професійних лікарів – стоматологів.

 

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *