Повертаючись до опублікованого: Ще раз про візит німецького журналіста Тілля Майєра до Львова

 

 

 

 


Як ми уже повідомляли, у Львівській обласній організації ТЧХУ в черговий раз побувала делегація Німецького Червоного Хреста. Вона перебувала у Львові з 6 до 12 лютого п.р. У її склад входив і великий друг Червоного Хреста України, німецький  журналіст Тілль Майєр.

Цього разу він приїхав з командою колег-добровольців з Німеччини з метою відвідання вдома людей, яких обслуговували патронажні медсестри ЛОО ТЧХУ, і які залишились зараз зовсім без сторонньої опіки, яку надавав до 1 січня 2017 р. Червоний Хрест.

На патронажну службу, на жаль, в держави не вистачило коштів і медсестри Червоного Хреста, звільнені за скороченням, влаштувались на інші роботи, але серцем і душею залишились зі  своїми підопічними і подальше на волонтерських засадах допомагають доставляти медикаменти, продуктові набори своїм колишнім підопічним.

Німецькі  активісти вражені  відданістю українських червонохрестівців, тому і надалі стараються допомогти зі своєї сторони підтримати Львівський Червоний Хрест та одиноких малозабезпечених львів’ян.

Зустрілись німецькі волонтери також і з підопічними медико-соціального центру Львівської обласної організації ТЧХУ. Волонтери послухали пісні, вірші, які читали люди у віці 85-96 років. Вони понад 20 років відвідують МСЦ ЛОО ТЧХУ і знають, що тут їх другий дім.

Це була надзвичайно зворушлива зустріч. Пригощались варениками і солодощами. Чаювали. Долучилась до зустрічі голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ п. Уляна Стельмах, котра заграла на бандурі й українською народною піснею привітала учасників торжества.

Цілий тиждень був напружений. В МСЦ приходили малозабезпечені люди за продуктовими пакетами, які були придбані за кошти Баденського Червоного Хреста. До збору коштів, на які їх закупили, залучалися громадяни Німеччини, завдячуючи публікаціям Тілля Майєра у німецькій пресі, виступах по радіо і телебаченню.

Тілль особисто знайомився з одержувачами продуктових наборів і на власні очі бачив, яка категорія людей одержує гуманітарну допомогу з Німеччини.

Голова Львівської ОО ТЧХУ Валентин Мойсеєнко подякував за милосердя німецьким волонтерам: Тіллю Майєру, Дустіну Гемерлайну, Маіку і Пірміну Стірнолям. Він обговорив з Тіллем Майєром перспективи подальшої співпраці ЛОО ТЧХУ та Баденського Червоного Хреста.

ДОВІДКОВО:

Нещодавно з Німеччини надійшла добра звістка: інформаційний портал spiegel online опублікував статтю Тілля під заголовком «Земні ангели» (Engel am Boden). Редакція супроводила її з підзаголовком «Медичні сестри в Україні», висловлюючи цим самим жаль  про їх поспішне скорочення у Червоному Хресті через позицію  МОЗ України.

В наступних випусках новин подамо фрагменти цієї статті, яку можна прочитати поки що тільки на німецькій мові за посиланням – http://www.spiegel.de/politik/ausland/krankenschwestern-in-der-ukraine-den-engeln-geht-das-geld-aus-a-1136152.html

Фото – Тілля Майєра, Уляни Стельмах, Ірини Валько

Ніна Добренька,

директор МСЦ Львівської ОО ТЧХУ

(Оригінал статті див. – http://lviv-redcross.at.ua/blog/2017-03-26-10169)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *