ООН: Заміновані території Донеччини – серед найбільших у світі

Територія східної України стрімко стає одним з найбільш замінованих регіонів у світі

Про це на брифінгу в Нью-Йорку заявила помічник генсека ООН з гуманітарних питань Урсула Мюллер, повідомляє УНІАН з посиланням на сайт Управління ООН з координації гуманітарних питань.

«Східна Україна стикається з проблемами захисту. Вона швидко стає одним з найбільш замінованих регіонів у світі, і якщо проблему не вирішити, це зупинить її розвиток на багато років вперед», – зазначила Мюллер.

Мюллер підкреслила, що у всіх охоплених конфліктом регіонах необхідне не тільки розмінування, але й інформування населення про ризик мін. Особливо на територіях уздовж лінії зіткнення, «включаючи контрольно-пропускні пункти на де-факто кордоні».

Довідково:

Велику допомогу у розмінуванні Донеччини надає Червоний Хрест. Він не тільки допомагає у переоснащенні саперів досконалішим обладнанням, але й організовує курси для цивільного населення з мінної небезпеки. До фахівців з МКЧХ долучаються спеціалісти з ТЧХУ, котрі також включилися у цю роботу. На Львівщині ця проблема поки що так гостро не стоїть, але час від часу надходять повідомлення про залишені на дитячих майданчиках і просто у під’їздах вибухові пристрої, привезені із зони збройного конфлікту на Донеччині. Знання про міни, інші види зброї – на даний час потрібні, як ніколи раніше чим ширшому колу громадськості, щоб зменшити загрозу для цивільного населення.

Фото: radiosvoboda.org

За джерелом:

http://zik.ua/news/2017/10/25/oon_zaminovani_terytorii_donbasu__sered_naybilshyh_u_sviti_119263

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.