Ольга Стефанишин: Червоний Хрест допоможе Україні подолати наслідки затоплення

Ольга Стефанишин, віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, зустрілася з Генеральним директором НК ТЧХУ Максимом Доценком з приводу допомоги Західній Україні шодо подолання наслідків повеней.

Перелік першочергових потреб для цих областей, а саме: Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської та Чернівецької, в одноденний термін повинні сформувати в Мінрегіоні, Мінсоцполітики та ДСНС. Відповідне доручення Віце-прем’єр-міністр підписала 1 липня 2020 року.

“У Червоному Хресті одразу відгукнулися на моє звернення надати гуманітарну допомогу. Ми домовилися зібрати узагальнені дані через координаційний механізм Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та негайно передати їх до Національного комітету Червоного Хреста України. Таким чином можна буде централізовано та швидко отримати гуманітарну допомогу в ті регіони і тим громадянам, які цього найбільше потребують. Відповідне доручення і лист уже підписані та надіслані міністерствам через систему електронного документообігу для якнайшвидшого відпрацювання”, – пояснює Ольга Стефанишин.

Ця допомога є додатковою до тієї, яку раніше Уряд України виділив своїм рішенням з резервного фонду на суму понад 700 млн грн.

За попередніми оцінками в найбільш пріоритетними потребами для постраждалого населення є наступне:

– життєзабезпечення евакуйованих та постраждалих осіб (облаштування місць тимчасового проживання, харчування, забезпечення одягом, продуктами, предметами першої необхідності тощо);

– відновлення сталої роботи об’єктів комунального господарства, які потрібні для підтримання безпечної життєдіяльності, зокрема водопровідно-каналізаційних споруд і мереж, системи електро- та газопостачання;

– забезпечення засобами санітарно-епідеміологічного контролю для попередження спалахів інфекційних захворювань;

– надання соціальної допомоги, включаючи фінансову;

– відновлення зруйнованих будівель та споруд, а також критично важливих об’єктів інфраструктури постраждалих регіонів.

Після отримання даних про обсяги та перелік першочергових потреб Ольга Стефанишин продовжить переговори з представниками Червоного Хреста в Україні для якнайшвидшого отримання гуманітарної допомоги для Західних областей, які постраждали від повеней та їх наслідків.

 

Фото – www.eu-ua.org та з відкритих джерел

За джерелом:

 

https://eu-ua.org/novyny/olga-stefanishyna-chervonyy-hrest-dopomozhe-ukrayini-podolaty-naslidky-zatoplennya?fbclid=IwAR06snIygn2-pRzg8jXf84QH-7bNztaOWo-iSFhGKay-h3daWVAnQeteyig

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *