Новини медичної науки: Створено технологію, яка виявляє тромби

У Німеччині науковцями створено технологію, яка безпомилково виявляє тромби.

Вчені розробили новий інструмент для діагностики невеликих згустків крові у венах та артеріях, які провокують інсульти, інфаркти, легеневу емболію. Це дуже небезпечні патології кровотворної системи, які вкрай важливо виявляти вчасно.

Група дослідників з Німеччини створила візуалізовану методику визначення можливості утворення невеликих тромбів, яка за ступенем точності перевершує всі нині існуючі тести.

В ході дослідження було доведено, що вплив на рецептори GPIIb / IIIa, які залучені в процес згортання тромбоцитів, за допомогою мічених фтором-18 ліганд (молекул, що формують комплекс з білками), є дуже перспективним підходом в діагностиці тромбів, пише ladyhealth.

Сучасні методики візуалізації спираються на вивчення за допомогою МРТ і КТ структурних характеристик на кшталт порушень прохідності крові через судини, проте вони не пов’язані з ключовими молекулярними компонентами.

“Що застосовуються в даний час технології діагностики тромбозів за допомогою візуалізації, як правило, спираються на різні характеристики в залежності від розширення судин, — кажуть дослідники. — Однак одинична візуальна характеристика може показати на екрані тромб і відрізнити його від різних джерел в різних анатомічних регіонах тіла, що є дуже цінним”.

Під час предклінічних досліджень вчені успішно застосували при позитронно-емісійної томографії (ПЕТ) нові невеликі молекули, які відстежують 18F-GP1, які зв’язуються з рецепторами GPIIb / IIIa. Було виявлено значне скупчення 18F-GP1 в регіонах формування тромбів, а здатність молекул зв’язуватися з рецепторами ніяк не погіршувалася за рахунок впливу таких антикоагулянтів, як аспірин і гепарин.

Молекули швидко виводилися з крові, і у мавп за допомогою ПЕТ можна було виявити найдрібніші згустки крові у венах і артеріях, а також пошкодження оболонки судин і емболію в мозку.

Оскільки результати дослідження на тваринах виявилися успішними, то експерименти за участю людини вже почалися. Тепер медики можуть визначати динаміку появи тромбів ще під час обстеження, якщо у пацієнта є ризик їх утворення, а також в післяопераційний період.

 

Колаж – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://dobryjlikar.com/news/201707/4140-stvoreno-tehnologiyu-vyyavlyaye-tromby

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.