Новини медицини: На шляху до створення заміни антибіотикам

Майже століття антибіотики допомагали боротися людству зі смертельними інфекціями. Однак, час антибіотиків вийшов. Борючись за своє життя, бактерії змогли еволюціонувати.

Стартап Eligo Bioscience пропонує альтернативу старим методам лікування. Як повідомляє Business INSIDER, нова розробка називається “елігобіотиками” і містить в собі нанороботів, здатних сканувати і руйнувати ДНК шкідливих бактерій, передає Знай.

Одна з причин зниження ефективності антибіотиків полягає у безвідповідальному ставленні до них з боку людей. Лікарі занадто часто і без приводу виписували їх людям, фермери запросто додавали в корм худобі. Все це стимулювало еволюцію мікросвіту.

Минулої зими був зафіксований випадок, коли жоден з 26 антибіотиків, прийнятих літньою пацієнткою, не зміг зупинити поширення інфекції.

Ще однією проблемою антибіотиків є невибірковість їх дії. Разом з шкідливими бактеріями вони знищують і всі інші, що знаходяться в нашому організмі. На противагу цьому доводиться використовувати пробіотики, однак вони не в змозі повністю вирівняти ситуацію.

В “елігобіотиках” містяться нанороботи, які будуть сканувати ДНК і виявляти її конкретні послідовності в шкідливих бактерій. Після чого вони активують мікроскопічні “генетичні ножиці” і зроблять надріз на цій ділянці ДНК. Бактерія не зможе його полагодити і загине.

“Поки це звучить досить футуристично, але одного разу ми зможемо створити таблетку, яка буде чистити ваш мікробіом кожен день. Це вища ступінь персоналізованої медицини”, – упевнений засновник компанії Ксав’єр Дюпорт.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://expres.ua/news/2017/09/29/264460-stvorena-zamina-antybiotykam

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *