Нині відзначається Собор Пресвятої Богородиці: історія, прикмети, народні звичаїУ наступний після Різдва день, 8 січня, святкують Собор Пресвятої Богородиці.
Для вірян це свято є не менш важливим, ніж Різдво. Православна церква трактує назву цієї події як зібрання вірян на честь матері Ісуса. В Україні Собор Пресвятої Богородиці також називають просто «Богородиця».


Свят, на вшанування Пресвятої Богородиці впродовж року є декілька, проте свято 8 січня вважається соборним, тобто, загальним днем. У цей день вшановують не лише діву Марію, але й інших, пов’язаних з нею членів сім’ї і святих: самого Ісуса Христа, Святого Якова, Святого Йосипа та інших.
Собор Пресвятої Богородиці є настільки давнім святом, що дату його заснування відносять ще до епохи раннього християнства. Проте, відомо, що в 4 столітті нашої ери вже віддавали хвалу не лише Богові, але і Богородиці, що народила його. Офіційне ж визнання святкування закріплене в Правилах Вселенського Собору, що відбувся у кінці 7-го століття нашої ери.

У народі 8 січня називають “жіночими кашами”. Це свято породіль і бабок-повитух. В цей день зазвичай займаються столярними роботами. Також 8 січня жінки беруть ложку, ходять в гості і їдять кашу, яку господарі будинку (як правило, родичі та друзі) спеціально готують для такого випадку. У свято часто грають на музичних інструментах, розважаються і веселяться.
Віруючі моляться Святому пророку Давиду, який відомий як покровитель музикантів. Також він допомагає справлятися з гнівом і викорінювати в собі зайву злість. Крім того, раніше вважали, що Давид, граючи на гуслях, своїм співом захищає людину від розбійників і диких звірів, які можуть зустрітися йому на шляху.
Вважається, що в цей день загадкові Святки вступають у свої права. У багатьох будинках тривають святкові посиденьки. Пильна увага – на прикмети і традиції!Народні прикмети на 8 січня


1. Якщо в цей день буде завірюха і мороз, значить, літо буде холодним
2. Якщо людина народилася 8 січня, значить, він буде хорошим майстром. Йому рекомендується носити алмаз в якості талісмана
3. Повитухам 8 січня належить дарувати матерію і рушники – “на легку дорогу” прийнятими ними дітьми. Крім того, повитухам приносять частування, що обіцяє дарувальникам щастя, а жінкам – легкі пологи.
4. Маленьку дитину в цей день піднімали вище власної голови, щоб він ріс високим, міцним, красивим і здоровим
5. В день 8 січня не можна купувати мотузки або вироби з них, оскільки це може призвести до того, що в сім’ї хтось повіситься
6. Не можна 8 січня готувати і пити кисіль – це до небіжчика
7. Колядників, які прийшли в будинок, потрібно обов’язково впустити і пригостити смачною їжею, що принесе господарям будинку щастя і благополуччя, мир і спокій у родині
8. Якщо за вікном сніг і мороз – прикмета до того, що літо буде непогожим і холодним
9. Якщо вранці сонячно і ясно – чекай хороший урожай проса
10. Якщо 8 січня пригоріла каша – бути снігопадів
11. Зграї ворон літають над головою – буде хуртовина
12. Якщо щебечуть синиці – чекай нічних заморозків
13. Якщо з будинку в день 8 січня винести розбитий посуд або інший непотріб – в сім’ю прийде нещастя
14. Якщо в печі горить біле, а не червоне полум’я, скоро потеплішає
15. Якщо почув спів зяблика – скоро буде відлига
16. Сніг 8 січня прилипає до долонь – чекай тепла
17. Північний вітер принесе з собою холод і холоднечу
18. Якщо після заходу 8 січня небо забарвлюється в червоний колір – чекай лютих морозів
19. 8 січня ворожіння на врожай і шлюб – найбільш правдиві

Фото – УНІАН та з відкритих джерел
За джерелами:
https://daytoday.com.ua/podiya/sobor-presviatoi-bohorodytsi/
http://patrioty.org.ua/blogs/shcho-mozhna-i-ne-slid-robyty-sohodni-na-sviato-divy-marii-150812.htmlЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.