Нельсон Мандела – про Червоний ХрестНельсон Мандела, правозахисник, політик та юрист, президент Південно-Африканської республіки, завжди був великим другом Червоного Хреста.

Він, як відомо, провів 27 років в ув’язненні, де його час від часу відвідували делегати Червоного Хреста. Пізніше він говорив: «Важливо не тільки те, що Червоний Хрест творить добро, але й те, що він запобігає злу».

У 2003 році Нельсон Мандела був запрошеним спікером на лекції Британського Червоного Хреста. Він звернувся до аудиторії, куди входили провідні журналісти і політики: «Червоний Хрест не лише займає особливе місце в нашому колективному розумінні, як глобально турботлива спільнота. Особисто для мене і для тих, хто стикався з досвідом політичного ув’язнення, Червоний Хрест був маяком людяності.
Поліпшення умов нашого ув’язнення на острові Роббен в значній мірі було пов’язано з тиском, який присутність Червоного Хреста чинила на наш тюремний режим. Навіть режим апартеїду, який в багатьох інших питаннях був байдужим до громадської думки, здався під тиском цієї організації.
Таким чином Червоний Хрест показує нам приклад того, що ті, хто веде себе морально, чесно і послідовно, не повинні боятися сил нелюдяності і жорстокості. Зло боїться безкомпромісної відданості, справедливості і гуманного співчуття.
Впродовж багатьох років Міжнародний Червоний Хрест залишається однією з основ міжнародного і багатостороннього співробітництва. Бути в цій організації — це підтвердження цінностей і поваги до основних прав людини, незалежно від усіх соціальних або національних відмінностей. Ми занадто часто зазнавали поразки в цьому моральному покликанні. Міжнародний Червоний Хрест залишається і нашою совістю, і джерелом порятунку».


Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.facebook.com/RedCrossUkraine/photos/a.539438762759270/3590041234365659/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.