На Львівщині вшанували пам’ять видатного лікаря й українця Юрія Липи

В Яворівському районі, що на Львівщині, 19 серпня  відбулись пам`ятні заходи з нагоди 73 річниці від дня смерті Юрія Липи – видатного борця за свободу України, письменника, поета, лікаря, автора книг “Ліки під ногами”, “Фітотерапія”, “Цілющі рослини в давній і сучасній медицині”. Ці книги стали у великій пригоді медичній службі УПА. .

Цього дня, аби віддати шану духовному провіднику українського народу, приїхали представники інтелігенції, науковці та громадські діячі.

 

 

Участь у пам’ятних заходах також взяли також внук Юрія Липи – Павло Гулицький та заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак, яка подякувала місцевим мешканцям за можливість разом із ними вклонитися пам’яті видатного українця.

 

 

Присутні поклали квіти до могили Юрія Липи в с. Буневі, а також бійців УПА, похованих поруч, та запалили лампадки. На цвинтарі також відбулася панахида за всіх українців, які полягли у боротьбі за незалежність нашої держави.

 

 

Окрім того, делегація відвідала село Іваники, де проживав лікар УПА Юрій Липа, в якому йому встановлено єдиний в Україні пам’ятник. Також представники громадськості завітали у село Шутова, де від рук комуністів внаслідок важких катувань загинув українець.

На завершення пам’ятних заходів у районному народному домі Яворова відбулась урочиста академія.

Довідка:

 Юрій Іванович Липа (5 травня 1900 – 20 серпня 1944) – громадський діяч, письменник, поет, лікар, публіцист, один з визначних борців за волю України. У 1918 р. був біля витоків створення і формування Українського Червоного Хреста. Народився у місті Одесі – закатований більшовиками на Яворівщині.

 

Фото – прес-служби ЛОДА

За джерелом:

http://loda.gov.ua/news?id=29730

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.