На Львівщині впроваджують механізм координації транскордонних рятувальних робіт

Для поліпшення ефективності та оперативності реагування рятувальних служб на надзвичайні події в гірських районах Львівської області реалізується проєкт міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «SOS – рятувально-навчальний центр з організації та проведення транскордонних рятувальних заходів».

Цей українсько-польський проєкт, що передбачає спільні тренування та навчання рятувальників–волонтерів в Польщі та в Україні, а також поліпшення матеріально-технічної бази рятувальних служб, реалізується в межах Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – України 2014-2020».

Бюджет проєкту для України: 331 812,24 євро, з яких грант ЄС – 316 880,7 євро.

Реципієнт та виконавець проєкту з українського боку є Львівська обласна контрольно-рятувальна служба туристсько-спортивної спілки України.

Як повідомив начальник Львівської обласної контрольно-рятувальної служби туристського-спортивної спілки України, член президії ЛОО ТЧХУ, командир Загону швидкого реагування Червоного Хреста обласної організації Товариства Михайло Яворівський, окрім проведення транскордонних тематичних заходів з безпеки в горах і навчальних курсів надання першої допомоги, проєктом заплановано модернізацію існуючого Рятувально-навчального центру з організації та проведення транскордонних рятувальних заходів у с. Славсько Львівської області та поліпшення його матеріально-технічного забезпечення.

«Рятувально-навчальний центр стане додатковою базою для навчань гірських рятувальників, волонтерів-пожежників та представників інших залучених організацій. Наявність відповідної установи дозволить організувати цілодобове чергування громадських рятувальників в період масового перебування туристів в горах та на гірськолижних схилах. Окрім цього, проєктом заплановано придбання надійного та високо – прохідного транспорту, що надасть можливість оперативно прибути з необхідним спорядженням до місця надзвичайної події», – розповів Михайло Яворівський.

В свою чергу директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк поінформував, що у 2019 році проєкт отримав співфінансування з обласного бюджету Львівської області в сумі 500 тисяч гривень.

«За кошти обласного бюджету закупили обладнання та спорядження, зокрема: набори всесезонного одягу, лавинні набори АВС для оснащення Рятувально-навчального центру у Славську для проведення скоординованих транскордонних рятувальних робіт та тренувальних курсів. Також придбано причіп V0-3015 з комплектуючими, який необхідний для перевезення надувних човнів, електричного велосипеда та важкого обладнання, яке неможливо вмістити в багажні відділення оперативних та транспортних засобів. Водо- і вітрозахисний одяг, спецзасоби пересування по снігу та пошуку в лавинах значно покращать ефективність проведення пошуково-рятувальних робіт в горах України», – зазначив Роман Шепеляк.

Довідково:

Угода про співпрацю була підписана між польською і українською сторонами 21 березня 2019 р. у Львівській ОО ТЧХУ. У той день на сторінці ЗШР ЛОО ТЧХУ «ГОРС» у соцмережі Facebook було розміщене відповідне повідомлення:«Завершили всі підготовчі роботи, – підписали Грантовий контракт, партнерські угоди, провели реєстрацію в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та приступили до реалізації міжнародного Проекту з безпеки в горах “SOS – рятувально-навчальний центр з організації та проведення транскордонних рятувальних заходів“, який співфінансується Європейським Союзом в рамках Програми транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна 2014-2020”. У Львові на засіданні спільного комітету партнерів обговорили проблемні питання проекту та шляхи їх вирiшення. Про деталі Проекту готуємо презентацію».

Фото – ЗШР ЛОО ТЧХУ «ГОРС»/ Facebook

За джерелами:

https://loda.gov.ua/news?id=52043

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *