На запит Уряду ТЧХУ відправив першу партію гуманітарної допомоги постраждалим від повеней

Товариство Червоного Хреста України доправило на прохання Уряду першу партію додаткової гуманітарної допомоги постраждалим від червневих повеней.

Як повідомила прес-служба Віце-прем’єр міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанишин, сьогодні, 21 липня, на запит Уряду нашої держави Червоний Хрест України  доправив першу партію додаткової гуманітарної допомоги постраждалим від повеней на Заході країни.

Доставка відбулася у рамках співпраці Уряду України з  ТЧХУ в координації та за підтримки Міжнародної Федерації Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, Данського Червоного Хреста та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

“Червоний Хрест України швидко відгукнувся на звернення Уряду щодо додаткової гуманітарної допомоги у західні області, які постраждали від повеней. Це доповнить допомогу, яку Уряд раніше виділив з резервного фонду державного бюджету обсягом понад 700 млн грн. Ми вдячні міжнародним партнерам, які оперативно провели відповідні процедури та закупівлі, щоб якнайшвидше доставити допомогу тим громадянам, котрі гостро її потребують”, – коментує цю подію Ольга Стефанишин, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Протягом тижня волонтерами Червоного Хреста буде передано 3750 гігієнічних наборів першої необхідності мешканцям Івано-Франківської (3040 наборів), Закарпатської (210 наборів) та Чернівецької областей (500 наборів).

«Повінь, яка трапилась на заході України, – це непросте випробування на долю людей.  Постраждало багато населених пунктів. Ми робимо все можливе, щоб допомогти людям, які опинились в епіцентрі надзвичайної ситуації. Наразі волонтери Червоного Хреста  вже розпочали передавати набори першої необхідності мешканцям, котрі найбільше їх потребують», – зазначив генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України Максим Доценко.

Це перший етап надання допомоги, яка проводиться в рамках співпраці з Урядом України для підтримки постраждалих в 5 областях в західній Україні, які наприкінці червня зазнали масштабних повеней.

Було порушено транспортне сполучення з десятками населених пунктів. Товариство Червоного Хреста України бере участь в оцінці потреб постраждалих регіонів, а також забезпечує всю логістику передачі наборів першої необхідності постраждалим.

Довідково:

Як повідомляв Укрінформ, інтенсивні опади в 22-24 червня призвели до ускладнення паводкової обстановки в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській та Тернопільській областях. На Прикарпатті внаслідок стихії загинули 3 людини.

Загалом через негоду постраждали більше 250 населених пунктів у п’яти областях. Були підтоплені 7,5 тис. житлових будинків, зруйновані дороги та мости

Зруйновано 202,4 км (було 278,2 км) автодоріг (Івано-Франківська (201), Чернівецька (1,4) та 95 (було 95) мостів (Івано-Франківська (93), Львівська (1) та Чернівецька (1).

Пошкоджено 549 км автодоріг (було 654 км) та 213 мостів (було 266) у Івано-Франківській (507,7 км доріг та 198 мостів) та Чернівецькій (40,9 км автодоріг та 15 мостів) областях.

Силами ДСНС з початку проведення робіт врятовано 478 осіб, евакуйовано 721 особу, відселено 1 тис. 324 особи та перевезено через підтоплені ділянки доріг 2 тис. 565 осіб.

Станом на 21 липня на території західних областей підтоплених населених пунктів немає (було 349), підвалів (було 7 тис. 225) та присадибних ділянок (було 22 тис. 182).

Фото – прес-служби ТЧХУ

За джерелом:

https://www.kmu.gov.ua/news/na-zapit-uryadu-chervonij-hrest-ukrayini-dopraviv-pershu-partiyu-dodatkovoyi-gumanitarnoyi-dopomogi-postrazhdalim-vid-povenej

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.