Міжнародний День розсіяного склерозу


Кожного року останньої травневої середи світ відзначає Міжнародний день розсіяного склерозу. У 2021 році дата святкування припадає на 26 травня. Подію започаткувала Міжнародна федерація товариств розсіяного склерозу.

Мета заходу – інформування світової громадськості про проблему розсіяного склерозу, а також розширення глобального руху організацій РС і об’єднання національних і регіональних організацій, пошуку джерел фінансування глобального руху з проблем розсіяного склерозу.

Відзначається Міжнародний День розсіяного склерозу – щорічно в останню середу травня.

Розсіяний склероз – це хвороба, що вражає головний мозок, зорові нерви, спинний мозок, що призводить до порушення відповідних функцій організму. Вона характеризується утворенням хаотично розсіяних вогнищ демієлінізації – втрати мієліну, білої жирової речовини, що покриває аксони – нервового волокна.

Про захворювання нічого не було відомо до 1835 року, коли французький лікар Ж. Крювелье описав перший випадок. Два роки по тому у Великобританії про хворобу повідомив Р. Карсвелл. До середини 19 ст. вже були відомості про значне число випадків, і в 1868 французький невролог Ж. Шарко підсумовував патоморфологічні ознаки розсіяного склерозу і розробив його діагностичні критерії.

Розсіяний склероз звичайно починається в молодості, але може проявитися в будь-який період від 15 до 60 років. Жінки більш схильні до захворювання, ніж чоловіки. Найвища захворюваність – серед осіб білої раси, що живуть в помірному кліматі. Хвороба не передається у спадок. У списку причин повної інвалідності у продуктивному періоді життя розсіяний склероз посідає третє місце – після травм і ревматологічних захворювань.

За даними експерта департаменту охорони здоров’я з неврології ЛОДА Тетяни Негрич, у Львівській області зареєстровано близько 1600 хворих на розсіяний склероз. Вперше виявлено близько 150 нових випадків захворювання. Вчасно розпочате лікування розсіяного склерозу дає можливість запобігти загостренням захворювання, уповільнити прогресування хвороби та полегшити симптоми.

Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=419

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *