Міжнародний день миття рукКожного року 15 жовтня населення різних країн світу святкує незвичну подію – Міжнародний день миття рук.

Традицію святкування Global Handwashing Day було започатковано Генеральною Асамблеєю ООН разом із Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Дитячим фондом ЮНІСЕФ у 2008 році. Ідея виникла з метою привертання уваги дітей та дорослих планети до необхідності дотримуватися правил особистої гігієни та мити руки з милом. Миття є найдешевшим та ефективним засобом попередження інфекційних захворювань.
Перше святкування Дня миття рук відбулося у 2008 році за участі понад 120 мільйонів дітей з 70 країн світу. Відтепер тематична акція щорічно проходить під гаслом «Чисті руки для всіх».
Вперше мити руки з милом запропонував лікар Ігнац Земмельвайс із Відня у 1847 році. На той час він працював асистентом лікаря Кляйна у Віденському шпиталі та замислився над проблемою високої дитячої смертності та післяпологової лихоманки у жінок. Земмельвайс запропонував медичним працівникам обробляти руки розчином хлорного вапна. В результаті смертність серед пацієнтів різко скоротилася.


Фото – ілюстративне
За джерелом:
https://daytoday.com.ua/podiya/mizhnarodnyy-den-myttia-ruk/


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *