Міжнародний день легеневої гіпертензії


5 травня світове співтовариство відзначатиме Міжнародний день легеневої гіпертензії.


Символами Міжнародного дня легеневої гіпертензії є метелик та синій колір.
У цей день нагадують всім нам про проблеми пацієнтів, які живуть з цим захворюванням.

Легенева гіпертензія – рідкісне захворювання легенів, яке швидко розвивається та потребує дорогого лікування. Понад 25 мільйонів людей страждають від цієї хвороби.

Дату обрали не випадково. У цей день більше 30 років тому вперше зафіксували смерть дитини, яка померла від ЛГ. Хвороба була викликана вживанням токсичної олії.

Жінки у віці 30-60 років хворіють найчастіше, але у будь-кого із людей може виявитися хвороба, незалежно від віку та статі. Інші захворювання легенів, проблеми з серцем, ожиріння, ВІЛ, вживання наркотиків є факторами, які підвищують ризик захворювання. Симптоми: задишка, біль у грудях, сухий кашель, швидке серцебиття.

Захворювання часто неправильно діагностують. Тому у всьому світі в цей день проводяться заходи для підвищення обізнаності та підтримки пацієнтів із хворобою. Організовуються наукові семінари та збираються благодійні внески на лікування пацієнтів з ЛГ.


Довідково

Цікаві факти про вивчення захворювання: історичний відлік вивчення ЛГ починається з 1891 р., коли вперше було опубліковано в патологоанатомічному описі дані та картину склерозу легеневої артерії при відсутності патології з боку органів дихання і серця.

Вперше клінічні прояви захворювання були описані в 1901 р. в лекціях Ayerza.
Перший Всесвітній симпозіум по первинній ЛГ відбувся у 1973 р. в м. Женева.

Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://daytoday.com.ua/podiya/vsesvitniy-den-lehenevoi-hipertenzii/?occurrence=2021-05-05


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.