Міжнародний день зниклих безвісти – у ЛьвовіСьогодні, 30 серпня, волонтери і працівники Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України провели інформаційну акцію до Міжнародного дня зниклих безвісти біля Ратуші міста.

З мегафоном сьогодні випало працювати Анні Качмарик, координаторці програми Червоного Хреста з психосоціальної підтримки у Львівській області. Вона повідомляла присутнім на пл. Ринок про мету нинішньої інформаційної акції, запрошувала підходити до столика, брати буклети і плакати, а також отримувати консультації з питань, що стосуються Служби розшуку Червоного Хреста.


Охороняти банери від випадковостей було доручено новачкам акції, двом волонтерам, – Анастасії Пригоді, студентці 1-го курсу Львівської медичної академії імені Андрея Крупинського, та Роману Снєді, студенту Університету ім. Марії Кюрі – Склодовської в Любліні – (UMCS) Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


Голова Львівської ОО ТЧХУ Уляна Стельмах також брала безпосередню участь в проведенні цієї акції, якою зацікавився відомий блогер у Львові, голова виконкому ГО «Варта-1», депутат Львівської міської ради 8-го скликання Ігор Зінкевич. Тож Уляна Михайлівна розповіла Ігорю Володимировичу про роботу Служби розшуку ТЧХУ, зокрема, про її особливості на Львівщині.


Бачачи таку відкритість і доступність, до Уляни Михайлівни підходили за консультаціями й інші львів’яни і гості міста. Ось один з них, п. Стефан. Він попросив у неї буклет, щоб показати його знайомим, котрі при допомозі служби розшуку, можливо, зможуть встановити контакти з родичами, які вже давно не дають про себе знати, виїхавши за кордон на заробітки.

Пані Галина, мешканка Львова, поцікавилася, чи може Червоний Хрест допомогти розшукати свідоцтво про народження її мами Стефанії-Ядвіги, яке пропало під час депортації українців з Надсяння у 50-х роках минулого століття.


Взяв додому буклет Служби розшуку для детального ознайомлення з ним на дозвіллі Сергій Васильович Мащенко. Має дві освіти – історика та юриста. Обіцяв скеровувати у ЛОО ТЧХУ тих своїх клієнтів, котрим Червоний Хрест може стати в нагоді у відновленні родинних зв’язків.


Волонтерка Анастасія Пригода, доручила своєму напарнику Романові самому охороняти банер, а сама пішла роздавати на площі Ринок всім охочим буклети Служби розшуку ТЧХУ. Тут вона познайомилася випадково з приватним підприємцем Василем Івановичем Головачем, котрий не тільки подякував за такий несподіваний сувенір, але і запропонував службі розшуку ЛОО ТЧХУ свою підтримку. «Про таку послугу, яку безкоштовно надає Червоний Хрест, повинно знати якомога більше людей. – сказав Василь Іванович, – І я буду про вас розповідати своїм знайомим, щоб вони навідались на зазначену тут адресу і відновили свої втрачені родинні зв’язки».


Таку думку висловило у цей день багато людей, з якими проводила співбесіди Ірина Валько, співорганізатор інформаційної акції, багаторічний тренер з першої допомоги у Львівській ОО ТЧХУ.


Завітали до червонохрестівців у свій вільний час й екскурсоводи, що знайомлять гостей міста з маршрутами середньовічного Львова. Вони дали дуже позитивну оцінку роботі служби розшуку ТЧХУ і взяли із собою з десяток буклетів, щоб при потребі, роздавати туристам.

До акції були залучені голови Шевченківської, Личаківської, Сихівської, Франківської РО ТЧХУ м. Львова, – Наталія Семочко, Ірина Апостолюк, Галина Олег, Марія Бугрим, а також волонтери з патронажної служби МСЦ ЛОО ТЧХУ.Прочитавши на сайті прес-анонс про інформаційну акцію, до колег приїхала з Яворова у Львів також Ірина Байдала, котра успішно працювала головою Яворівської РО ТЧХУ в 2000 – 2015 рр.


З огляду на збройний конфлікт на сході України, Міжнародний день зниклих безвісти набув великої актуальності й для нашої держави. Тож інформаційна акція ЛОО ТЧХУ на площі Ринок перед будівлею Ратуші пройшла успішно, і треба сподіватися, що вона отримає відповідний резонанс у суспільстві.


Фото – Анни Качмарик та Ірини Апостолюк
Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *