Міжнародний день глухих в Україні і світі

Міжнародний день глухонімих відзначають з 1951 року в останню неділю вересня.

Цей день заснований на честь створення Міжнародної федерації глухих в 1951 р. За статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених пороків.

На планеті 2500 мов. Але є й ще одна форма спілкування, останнім часом все більше і більше цікавить вчених, – мова погляду й жестів. Всесвітня Федерація глухих в 50-і роки для обслуговування міжнародних заходів глухих, тобто конгресів, симпозіумів, конференцій, у тому числі і спортивних, розробила Жестуно – систему жестів.

Нагадаємо: щорічно в останній повний тиждень вересня в світі відзначається Міжнародний тиждень глухих, який в останню неділю вересня і завершується Міжнародним днем глухих.

Абат де Л’Епе заснував першу школу – Паризький інститут глухонімих (1760 рік) у Франції. Він був основоположником мімічної методу, великим прихильником мови жестів.

Не вірте в той міф, що глухі замкнуті й нетовариські. Десятки чудових особистостей були глухими. П’єр де Ронсар – поет епохи Відродження, якого називали «принцом французьких поетів», був прекрасним фехтувальником і танцівником. В історію ввійшла його чудова фраза «З поганим слухом у палаці робити нічого».

Гюго – автор «Собору Паризької Богоматері». Бетховен – видатний композитор. Антоніо Станьолі – один з італійських художників. Ясен – французький скульптор. Жан Жак Руссо – письменник.

В 2017 році Міжнародний день глухих припадає на 24 вересня.

 

Довідково:

До Міжнародного дня глухих у Києві 20 вересня відкрили Всеукраїнську виставку образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва нечуючих майстрів УТОГ.

 

 

Виставка буде працювати до 30 вересня на базі Культурного центру УТОГ. У ній беруть участь 69 нечуючих майстрів УТОГ з 17 обласних організацій УТОГ, які представили в експозиції 185 робіт.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=226

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *