Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

11 квітня щороку за ініціативою ООН відзначаємо Міжнародний день визволення в’язнів фашистських.

Як відомо з історії, 11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів осіб, з них 5 мільйонів – громадяни Радянського Союзу.Довідково
Вшанування 76 – річниці звільнення в’язнів фашистських концтаборів відбулося сьогодні у Львівській ОО ТЧХУ, але… в онлайн режимі. Зазначимо, що з часу заснування МСЦ в ЛОО ТЧХУ, а було це у 1996 році, завдяки зусиллям Баденського Червоного Хреста та Червоного Хреста Львівщини, колишні в’язні концентраційних таборів і ГеТТо, а також сталінських концтаборів, завжди збиралися регулярно, щоб пригадати те, що було у роки Другої світової війни і вшанувати пам’ять тих, хто не дожив до наших днів.
Нині всі вони з порозумінням віднеслись до ситуації, яка виникла під час карантину. Тож працівники і волонтери Червоного Хреста Львівщини зараз на постійному телефонному зв’язку з підопічними, підтримують їх психологічно. Після надходження з Києва гуманітарного вантажу з продуктовими наборами, кожному з них буде доставлено по пакунку просто додому.
Карантин – не завада людському милосердю.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=72&year=2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.