Лікарні з 1 січня візьмуть на облік споживання антибіотиків – ЦГЗ


З 1 січня 2022 року в лікарнях будуть вести моніторинг споживання антибіотиків, аби запобігти надмірному й нераціональному використанню цих препаратів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Центр громадського здоров’я.
“З 1 січня 2022 року заклади охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу, розпочнуть ведення обліку загального споживання антимікробних препаратів із груп спостереження та резерву протягом року”, – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що моніторингу підлягатимуть антибіотики групи спостереження – лікарські засоби, котрі широко використовуються для лікування бактеріальних інфекцій як перша та друга лінії терапії.

Надмірне та нераціональне використання цих препаратів призводить до розвитку антибіотикорезистентності та змушує лікарів призначати антибіотики з групи резерву, констатують у ЦГЗ.

Антибіотики групи резерву – це лікарські засоби “останньої надії”, які використовують для лікування вкрай тяжких бактеріальних інфекцій, коли інші препарати зазнали невдачі. Вони дорожчі, а також токсичніші, ніж засоби першої лінії терапії.

Як наголошують в Центрі громадського здоров’я, при надмірному використанні антибіотиків існує ризик узагалі втратити можливість лікування бактеріальних інфекцій.

Фото – ілюстративне
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3373436-likarni-z-1-sicna-vizmut-na-oblik-spozivanna-antibiotikiv-cgz.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.