Людству загрожує ядерне знищення, – Генсек ООН
26 вересня, у Міжнародний день за повну ліквідацію ядерної зброї, Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш закликав світ знищити ядерну зброю.


Про це він написав у своєму Twitter.

За його словами, нині у світі налічується приблизно 14 тисяч одиниць ядерної зброї. Людство, як каже Гутерріш, залишається неприпустимо близьким до ядерного знищення.
«Прийшов час назавжди розвіяти хмари ядерного конфлікту, знищити ядерну зброю в нашому світі й розпочати нову еру довіри та миру», — закликав генсек ООН.
Міжнародний день за повну ліквідацію ядерної зброї щорічно відзначають 26 вересня за рішенням 68-ї сесії Генеральної асамблеї ООН від 5 грудня 2013 року.


Ядерний потенціал країн світу


Росія та США разом володіють понад 90% всієї ядерної зброї у світі. У РФ, за даними SIPRI, станом на червень 2021 року було 6 255 боєголовок, а у США — 5 550. Для порівняння: Китай на той час мав 350 ядерних боєголовок, а Франція — 290.
Нещодавно зроблені супутникові знімки показують, що Північна Корея розширює завод, на якому збагачується уран для ядерної зброї. Експерти переконані, що цей крок показує намір збільшити виробництво бомбових матеріалів.

Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://hromadske.ua/posts/chas-vidkriti-novu-eru-miru-v-oon-zaklikali-svit-pozbutisya-yadernoyi-zbroyi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *