Львівські медики ознайомились із системою охорони здоров’я Хорватії

За сприяння проекту “Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій”, а також Департаменту охорони здоров’я ЛОДА керівники медичних закладів Львівщини мали нагоду ознайомитись з системою охорони здоров’я Хорватії.

 

 

До складу делегації увійшли: директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак, заступник головного лікаря Львівського онкоцентру, голова УЛТ у Львові Олег Дуда, заступник головного лікаря Львівської інфекційної лікарні Ігор Берник, головний лікар Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрій Синюта, головний лікар Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру Любомир Рак, головний лікар Радехівської ЦРЛ Василь Грушецький, головний лікар 4-ої міської лікарні м.Львова Ярослав Чуловський, головний лікар Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яна Служинська та головний лікар Львівської обласної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» Мар’яна Возниця.

 

 

У Хорватії, країні з населенням 4,3 млн., є 20 жупаній (самоврядувань). На охорону здоров’я виділяється близько 8% ВВП. Фінансування багатоканальне – медичне страхування, державний бюджет, кошти жупаній, співфінансування громадян та інші джерела. На одного мешканця в рік з бюджету країни припадає близько 750 євро. Також працює загальнообов’язкове медичне страхування. На нього відраховується 15% від зарплати. Фахівці вважають, що система медичного страхування у Хорватії є однією з найефективніших у Євросоюзі.

 

Фото – прес-служби ДОЗ ЛОДА

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/6170.html

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *