Львівська ОО ТЧХУ– на Великодньому маршруті з кіногрупою по оселях підопічних осіб з інвалідністю


Львівська обласна організація ТЧХУ організувала 28 квітня поїздку з кіногрупою за маршрутом, що привів до осель самотніх підопічних осіб з інвалідністю.
Щоб потрапити у квартиру Марії Колосовської, медичній сестрі Надії Масюк потрібно було отримати від неї ключ, переданий через вікно на тоненькім шнурочку. «Пані Марія, – пояснює медична сестра, – не може ходити самостійно. Тому щодня ми з нею користуємося таким методом відвідин».
Дільниця медичної сестри ЛОО ТЧХУ Надії Масюк включає 20 самотніх осіб, людей похилого віку, яким по 65 і більше років. До особливо важких з них, вона і запропонувала поїхати голові Червоного Хреста Львівщини Уляні Стельмах з кіногрупою та гуманітарною допомогою від закордонних спонсорів до Великодня.І ось ми у квартирі. Пані Марія дякує за пакунки до Великодня і розповідає Уляні Михайлівні про свою важку долю. Народилась вона у післявоєнний час в 1947 році. Рік тому помер чоловік. Була дочка, але загинула в автокатастрофі 26 років тому. Не ходить. Може тільки сидіти на дивані. Діагноз від медиків невтішний: коксоартроз і поперекова грижа хребта. Ці недуги і не дають можливості ходити.Наступний візит – до п.Ганни Керч, 1936 р.н. Самотня, 5 років як помер чоловік. Потребує щоденної допомоги.По хаті пересувається у ходунках або при допомозі палиць. Не дуже зручно, але іншого виходу на даний час немає.
Пані Марія Магура дещо молодша. Вона з 1939 року . Бездітна. Жила разом зі старшою сестрою, але вона померла 2 тижні тому.


На вулицю п. Марія без сторонньої допомоги не виходить уже довший час. Одна надія на відвідини волонтерів і персонал Червоного Хреста, котрим вона дуже вдячна.


Завершуємо свій маршрут у п. Лариси Клокової, 1948 р.н. Бездітна. Все життя опікувалася дітьми з дитячих будинків. У багатьох з них була хресною мамою. Перенесла 4 операції. Перехворіла нещодавно на коронавірус. Бог милував, одужала.«Це не просто поїздка до домівок підопічних Червоного Хреста, а мандрівка у вир горя, яке в старості, іноді, обсідає людину з усіх боків», – поділився з нами своїми спостереженнями після закінчення благодійної акції волонтер – червонохрестівець, студент Львівського професійно-технічного училища №29 Олексій Тузяк. Думку товариша підтримав і Віталій Іківий, дипломований економіст, що у вільний від роботи час допомагає Червоному Хресту у його доброчинній діяльності.
Об’їзд підопічних завершився. Але тільки для учасників кіногрупи. Червонохрестівці завтра знову вийдуть на боротьбу з людською бідою. На ниві милосердя для нас багато справ, як у будень, так й у свята.

Фото – автора
Ірина Апостолюк,
голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *