З сьогоднішнього дня безоплатні пластикові пакети в магазинах – забороненіПочинаючи з 10 грудня, в Україні набуває чинності закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», і починає діяти перший етап обмежень.

Про це інформує прес-служба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Зокрема, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг заборонили безоплатне розповсюдження пластикових пакетів.
Під заборону не потрапляють біорозкладні пакети, а також надтонкі пластикові пакети для первинної упаковки свіжої риби, м’яса і продуктів із них, а також сипучих продуктів і льоду.
До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції, попередили у міністерстві.
«Мета такого рішення — запобігти утворенню пластикових відходів. Адже, коли ми менше використовуємо пакети, то менше продукуємо сміття, яке потім опиниться на звалищі, а отже у довкіллі», — йдеться у повідомленні прес-служби відомства із захисту довкілля та природних ресурсів.
За словами очільника міністерства Руслана Стрільця, практика, яка запроваджується в Україні, — не нова. Подібні обмеження встановили десятки країн світу. У Туреччині протягом першого року заборони пластикових пакетів, їх використання зменшилось на 75%. В Ірландії попит на пластикові пакети знизився на 90%.
Альтернативною звичайному пластиковому пакету є біорозкладний пакет. Він розкладається від 1 до 4 місяців і не шкодить довкіллю, пояснили у міністерстві. Наступним кроком для України має стати обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.

Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://wz.lviv.ua/news/448163-iz-10-hrudnia-bezoplatni-plastykovi-pakety-v-mahazynakh-pid-zaboronoiu


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.