ЗШР ТЧХУ «ГОРС» – вивчав досвід польських і німецьких колег з рятувальних служб «GOPR» і «Бергвахт»

ЗШР ТЧХУ «ГОРС»  у гірській службі «Бергвахт» Баварського Червоного Хреста та Валбжидсько-Клодській групі «GOPR» ( Польща , м. Вальбжих ) переймав досвід роботи.

 

 

В період з 25 березня до 04 квітня  ЗШР ТЧХУ «ГОРС»  переймав досвід роботи у гірській службі «Бергвахт» Баварського Червоного Хреста та Валбжидсько-Клодській групі «GOPR» (Польща , м. Вальбжих).

.З українського боку участь у вивченні досвіду взяли:

 • Яворівський Михайло – командир ГОРС
 • Яворівський Володимир – заступник командира ГОРС
 • Мартинюк Ростислав – командир осередку ГОРС (м. Косів)
 • Дмитерчук Роман– рятувальник – волонтер (м. Косів)

 

Мета візиту: ознайомлення з системою гірського рятування в Німечині, відвідати їх навчальний центр, вивчення досвіду, методики підготовки гірських рятувальників, зав’язати більш тісні контакти з партнерами по спільній справі.

 Проведена робота:

 

 1. Зустріч з керівником Валбжидсько-Клодської групи «GOPR» ( Польща , м. Вальбжих )
 2. Зустріч з керівником та рятувальниками «Бергвахту» в Червоному Хресті Баварії, м. Мюнхен. Презентація діяльності ГОРСу.
 3. Зустріч з керівником, ознайомлення з роботою навчального центру підготовки рятувальників в м. Бад. Тольц.
 4. Поїздка в гори на г/к Гарміш. Ознайомлення з роботою гірських рятувальників на гірсько-лижних трасах та канатно-крісельних дорогах.
 5. Ознайомленя з роботою,інфраструктурою, матеріальною базою постійно діючих рятувальних пунктів та будиночків і приютів, які безпосередньо знаходяться в горах і використовуються при потребі.
 6. Сходження на скі-турах на вершину Ротванд. Ознайомлення з маркуванням туристських маршрутів, туристських потоків на зимових маршрутах, шляхів надання допомоги.
 7. Ознайомлення з роботою центрального офісу рятувальників ( диспетчерська прийому дзвінків та реагування -112 ).м. Мюнхен.
 8. Зустріч з доктором Гансом Буркхартом, який 22 роки очолював Баварський Червоний Хрест,- ініціатор програми «швидкої допомоги з повітря» та програми оздоровлення дітей з України.
 9. Участь в голосуванні на виборах Президента України в Українському консульстві м. Мюнхен.
 10. Обговорення плану подальшої співпраці гірських рятувальників ГОРС ТЧХУ та « Бергвахт» – ( в межах повноважень, без залучення фінансів ТЧХУ ).

Висновки

    

 

Мета поїздки виконана і оправдана. Наведено нові контакти. Домовились в наступному зимовому сезоні провести спільні навчання в Україні на тему «пошуково-рятувальних робіт  при сходженні сніжних лавин».

    Пропозиція

Підтримувати такі контакти та поїздки, шукати контакти аналогічних рятувальних служб інших країн, залучити для цього відділ міжнародних зв’язків ТЧХУ, а також особисті зв’язки керівного складу ТЧХУ.

 Довідково

В Баварії з населенням біля 10 мільйонів, 3.5 тисячі гірських рятувальників-волонтерів Червоного Хреста (до речі – інших, крім ЧХ просто немає), 117 постійно діючих на волонтерських засадах рятувальних пунктів, 490 одиниць рятувального транспорту. Нам є чого у них вчитись…

Фото – ЗШР ЛОО ТЧХУ «ГОРС»

Михайло Яворівський,

командир ЗШР Львівської ОО ТЧХУ «ГОРС»

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *