Зелена аптека: «Ромашка – цілющий дар природи», – Уляна Стельмах, голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ

Як позбутися деяких проблем зі здоров’ям без потреби використовувати синтетичні медикаменти? У цьому може допомогти вам популярна в народній медицині – лікувальна  ромашка.

Ромашка є однією з найпопулярніших лікарських рослин у всьому світі. Численні лікувальні властивості ромашки дуже корисні для покращення здоров’я та догляду за шкірою.

До того ж, ефект від використання ромашки настає дуже швидко, а сама рослина є доступною та абсолютно безпечною для здоров’я людини.

Власне, з лікувальною метою цю рослину почали використовувати ще у давні часи.

На основі ромашкового цвіту можна готувати смачний та корисний чай, а листя рослини корисно додавати до різноманітних страв. Також з ромашки можна власноруч виготовляти натуральний ополіскувач для ротової порожнини та лікувальний крем для тіла.

Ромашка допомагає при розладах травлення

Чимало людей використовують ромашку при розладах травлення, адже ця лікарська рослина володіє здатністю знімати важкість у шлунку та покращувати роботу травної системи.

  • Засоби на основі ромашки полегшують дискомфорт при кишкових кольках, а також знімають больові відчуття, якими часто супроводжуються гастрит, блювота та нудота.
  • Ромашка зміцнює слизову оболонку шлунка, адже вона має здатність розслабляти м’язи кишківника тазменшувати запальний процес у тканинах органів шлунково-кишкового тракту.
  • Завдяки своїм корисним властивостям ромашка усуває метеоризм, стимулює вироблення соляної кислоти та зменшує ризики розвитку розладів травлення після споживання важкої для шлунка їжі.

Знижує рівень холестерину в організмі

 

Вірте чи ні, але спеціалісти наполегливо рекомендують вживати засоби на основі ромашки, якщо рівень поганого холестерину перевищує норму. Ромашка сприяє регулюванню цього важливого показника, завдяки своїй здатності виводити з крові жири.

Людям з підвищеним холестерином рекомендовано вживати щонайменше по одній чашці ромашкового чаю на день.

Звісно, якщо ви погано харчуєтеся та ведете пасивний спосіб життя, не варто очікувати магічної дії від ромашкового чаю. Неодмінно перегляньте свій раціон та збагатіть його низькокалорійними продуктами з невеликим вмістом жирів.

Таким чином ви зможете відрегулювати кількість жирних кислот в організмі, а це неймовірно важливо для підтримання гарного самопочуття та здоров’я. Не забувайте, що надлишок жирів в організмі з часом може спричинити різноманітні захворювання та розлади у роботі внутрішніх органів.

Пропаде безсоння та надмірна нервозність

 

Якщо ви часто нервуєтеся та страждаєте через напади паніки, неодмінно включіть до свого раціону засоби на основі ромашки.

За умови регулярного вживання ромашкового чаю ви зможете поступово усунути дискомфортні відчуття, пов’язані зі стресом, надмірною нервозністю та депресією.

Повірте, засоби на основі ромашки допоможуть забути про безсоння та безпідставні напади паніки.

Ромашковий чай не лише допоможе швидше заснути та спокійно спати впродовж усієї ночі, але й зарядить вас енергією та бадьорістю на весь наступний день.

Зменшує менструальний біль

Якщо кожного місяця під час критичних днів вам доводиться терпіти сильний біль та спазми, спробуйте позбутися дискомфорту за допомогою натуральних засобів на основі ромашки.

Ця лікарська рослина є неймовірно ефективною, адже ромашка володіє потужними протизапальними властивостями, які позитивно впливають на стан матки.

До того ж, ромашка має естрогенні властивості, завдяки яким вона допомагає відновити гормональний баланс в організмі жінки та відрегулювати менструальний цикл.

За умови регулярного споживання ромашкового чаю під час критичних днів ви зможете зменшити біль та забути про спазми.

Завдяки здатності засобів на основі ромашки покращувати кровотік, дискомфортні відчуття швидко зникнуть, і ви чудово почуватиметесь навіть під час місячних.

Ромашка робить шкіру гладенькою

У висушеному вигляді ромашка є чудовим натуральним засобом для відновлення текстури шкіри, адже ця лікарська рослина має здатність робити шкіру м’якою та гладенькою на дотик.

Додайте сушений цвіт ромашки до будь-якого крему для тіла, і ви отримаєте ефективний засіб для усунення дрібних недоліків шкіри.

Коли мова йде про лікувальні властивості ромашки, варто згадати й про її здатність відлущувати мертві часточки шкіри. Саме завдяки цьому на основі цієї рослини можна власноруч виготовляти натуральні та безпечні скраби.

Ромашка допомагає при проблемах із зором

Серед чисельних властивостей ромашки необхідно виділити її здатність знімати свербіж. Саме тому ромашку корисно використовувати для зняття подразнення на ділянці навколо очей, яким часто супроводжуються алергії та захворювання очей, зокремакон’юнктивіт.

Завдяки своїй довготривалій освіжальній та відновлювальній дії ромашка має здатність підтримувати гарний зір та запобігати розвитку захворювань очей.

  • Для отримання позитивного ефекту вам знадобиться просто прикласти квіти ромашки до заплющених повік на короткий період часу.

Запам’ятайте усі лікувальні властивості ромашки та візьміть на озброєння натуральні засоби на основі цієї лікарської рослини. Оскільки ромашку можна використовувати як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування, ви зможете зберегти гарне самопочуття за допомогою простих та доступних методів.

Ромашка в наукових дослідженнях

 

Будучи однією з найцінніших лікарських рослин, ромашка природним чином постійно привертала інтерес дослідників в сфері медицини.

Цілющі властивості ромашки вивчалися з часів Гіппократа, Плінія, Діоскорида, Галена і Асклепія. Гіппократ описував ромашку як лікарську рослину, а Гален і Асклепій рекомендували ромашковий чай. У травнику, написаному на латині в 16-м столітті, італійський лікар і ботанік Маттіолі приписував ефірному маслу ромашки значення спазмолітика.

У 1500 р Ієронім Бруншвига, лікар і фармацевт, вперше описав процес дистиляції ефірного масла ромашки.

Американський ботанік Джеймс Дьюк писав про роль ромашки в антиалергійній терапії. У своїй праці «Зелена аптека» (1992) Дьюк підкреслює, що ромашка містить сім різних антигістамінних хімічних компонентів, що пояснює роль рослини в усуненні симптомів алергії (одночасно з цим існують випадки індивідуальної непереносимості самої ромашки).

Джон Хейнерман в «Енциклопедії фруктів, овочів і трав» стверджує, що ромашковий чай, один з небагатьох трав’яних чаїв в рослинному царстві, сприяє відновленню тканин печінки і її оновленню.

Найширший діапазон терапевтичних властивостей ромашки є об’єктом дослідження групи індійських вчених (Дж. Шріваштава, Е. Шанкар, С. Гупта).

Ефект від застосування екстракту ромашки в лікуванні афтозного стоматиту досліджували А. Тадбіра, С. Пуршахідіб, Х. Ебрахімік, З. Хаджіпурд і ін.

Можливість використання ромашки як антидепресант і позитивний її вплив на пацієнтів, які перебувають у стані депресії були проаналізовані зарубіжними представниками науки: Дж. Шульц, К. Рокуелл, А. Ньюберг.

Чи діє ромашка проти раку? Можна сказати, що значне місце відведено ромашці в майбутній боротьбі з онкологічними захворюваннями.

У науковій роботі Гончарової Т. і Лукашук С. обгрунтовуються можливості використання полікомпонентного трав’яного збору (в який включена ромашка) в антираковій терапії.

Біологічну активність речовин ромашки, мінеральні елементи, що містяться в ефірному маслі рослини, досліджували Первишін Г., Єфремов А., Гордієнко Г., Агафонова Е.

Протипоказання 

Чи має ромашка протипоказання? Неправильно розраховані, перевищені дози ефірного масла ромашки можуть спровокувати головний біль і стан загальної слабкості, розбитості. При вживанні ромашки протягом рекомендованого часу не відзначають специфічних побічних дій, але великі дози викликають захриплість, кашель, запалення слизової оболонки очей, хворобливі і рясні менструації, психічні розлади (дратівливість, страх, нав’язливі і маревні ідеї, галюцинації). Важливо пам’ятати і про можливу індивідуальну непереносимість компонентів ромашки в складі якого-небудь препарату, яка може спричинити за собою розвиток алергічної реакції.

Ромашка при вагітності не протипоказана, але її застосування повинно бути обмеженим і строго за рекомендацією лікаря.

Довідково:

Уляна Стельмах 14-й рік, як у Червоному Хресті. До своєї економічної освіти у Львівському національному університеті ветеринарної медицини і біотехнологій додала ще й диплом медичної сестри, який здобула у Львівському коледжі – національного медичного університету ім. Данила Галицького. Змалку їй полюбилася «зелена аптека», коли для уроків ботаніки треба було складати гербарії у школі, і з тих пір має велику любов до різних рослин, досвід у їх збиранні і заготівлі. Своїми нагромадженими знаннями, – залюбки ділиться з оточуючими.

Як ми уже повідомляли, Уляна Михайлівна пробує свої сили на сайті у рубриці “Зелена аптека”. 

На першу її публікацію про лікувальні властивості меліси (див.: http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-05-19-19391 ), надійшло понад 200 відгуків від читачів.

Друга публікація про бузок (див.: http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-05-22-19416), набрала стільки ж схвальних відгуків, як і перша.

Третя публікація про глід (див: http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-05-24-19429 ), також набрала чимало відгуків.

Четверта публікація – про цвіт бузини (див.:  http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-06-05-19531).

П’ята публікація – про лікувальні властивості кульбаби (див.: http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-05-31-19492).

Шоста публікація – про липовий цвіт (http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-06-27-19669).

Сьома публікація – про лікувальні властивості троянди (http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-06-30-19693).

Побажаймо ж Уляні Михайлівні, як запальній, з почуттям новизни, щирій людині, знаходити цікаві теми, збагачувати образну палітру, шукати такі лікарські рослини, які нас підтримають у боротьбі за зміцнення імунітету і в ці нелегкі часи пандемії на коронавірус!

Фото – автора та з відкритих джерел в Інтернеті

Уляна Стельмах,

голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *