За участі Львівської ОО ТЧХУ відкрито фотовиставку, присвячену ромській культуріУ партнерстві з Львівською ОО ТЧХУ у сквері «На валах» 12 липня відкрито фотовиставку, присвячену ромській культурі.

Підготував і відкрив фотовиставку Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Між нами». Автори назвали її «Чотири стихії». Вона присвячена красі та цінності ромського народу. Презентували виставку сьогодні, 12 липня, у сквері «На валах».
На знімку: (зліва направо) Уляна Стельмах, – голова Львівської ОО ТЧХУ, Алла Горбач, – директор Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Між нами», Ігор Кобрин, – начальник міського відділу соціального захисту Львівської міської ради.


Фотовиставку підготували за сприяння Львівської обласної державної адміністрації. Мета – розповісти історії ромських родин та їхніх дітей.


У заході взяли участь і герої експозиції – представники ромської меншини Анна та Есмеральда, а також їх діти – Іванка, Аліна, Анжела, Ланія та Дмитрик. Експозицію виставки відкрила Алла Горбач – директор Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді «Між нами». Пані Алла звернула увагу на потреби ромської меншини, а також докладно розповіла про виклики, з якими стикається спільнота.

«Ні для кого не секрет, що в суспільстві є упереджене ставлення до ромів. Але як з цим боротися? Ми чуємо багато повідомлень про проблеми ромської спільноти, але часто ці масиви інформації проходять повз нас, не торкаючись нас. Сьогоднішня експозиція, фотографії, цитати людей, усміхнені обличчя, щирі посмішки та спраглі очі дітей міняють наше ставлення до ромів у сотні разів сильніше, аніж численні міжнародні конвенції, документи чи стратегії. Розкриття проблем ромів через локальні історії, через людські долі та переживання – має дуже сильний ефект у подоланні стереотипів», – начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Дмитро Горєвой.На відкритті фотовиставки були присутні: заступник директора Львівського обласного центру соціальних служб Юрій Микитка, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у західних областях Світлана Семчишин, заступник директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді «Між нами» Назарій Петрів, духовенство – отець Лукаш Лушняк з Римо-католицької Церкви та отець Іван Данилів з Православної Церкви України, автори виставки – фотографи студії “Фотовернісаж” та Національної Спілки Фотохудожників України Анна Рицар та Роман Семен.Довідково:
Зазначимо, що у ці дні для ромів можна принести гуманітарну допомогу у Червоний Хрест або у районні відділи соціального забезпечення.
Один з таких пунктів здачі гуманітарної допомоги розгорнутий сьогодні у скверику «На валах» Львівською ОО ТЧХУ. У його розгортанні взяла участь голова Львівської обласної організації Червоного Хреста Львівщини Уляна Стельмах.
Керівником пункту призначено координатора з психосоціальної допомоги Червоного Хреста Львівщини Анну Качмарик, котра провела з ромськими дітьми цікаву гру неподалік розгорнутого намету.
Фотоекспозицію виставки «Чотири стихії» можна оглянути до 14 липня 2021 року включно. Вона розгорнута і діє у сквері «На валах» навпроти Львівської обласної державної адміністрації.
Гуманітарну допомогу для ромів можна здавати у ці дні, а також впродовж всього літа, щоб восени і взимку їх можна було одягнути та обути в речі, пожертвувані людьми доброї волі спеціально для них.
Фото – прес-служби ЛОДА, ЛОО ТЧХУ та ЛМЦССДСДМ «Між нами».
За джерелом:
https://loda.gov.ua/news?id=60503
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.