До Всесвітнього дня донорів крові: Репортаж з Львівського обласного центру служби крові

12 червня відбувся офіційний старт Всеукраїнської акції #перемогаунасвкрові, де спортсмен та їх вболівальники стають донорами крові. До неї долучився також і Львів.

Первинний осередок Личаківської районної організації ТЧХУ у Львівському обласному центрі служби крові зовсім невеликий. У ньому всього кілька діючих членів, але робота, яку вони виконують,  одна з ключових у донорському русі на Львівщині

Саме у  КНП  ЛОР «Львівський обласний центр служби крові» звичайні громадяни стають донорами і, завдяки своєму милосердю, рятують життя постраждалих у ДТП, пораненим у зоні збройного конфлікту на сході України, скалічених у різних побутових та виробничих нещасних випадках.

Голова первинного осередку Товариства Ігор Горбаль (на знімку – справа), робить все можливе, щоб йти у ногу з часом. Його завжди підтримує у цих намірах генеральний директор медичного закладу Ярослав Дяків (на знімку – зліва). З великим почуттям громадянського обов’язку вони включилися у позапланову роботу, яку диктує загальна ситуація, що склалася на сьогодні в державі.

Головна турбота – збільшення числа донорів крові. Тож приємно, що 12 червня їх додалося майже 70 осіб. Серед них, – Олег Дуда, знаний в Україні і світі хірург з онкозахворювань, голова «Українського Лікарського Товариства у Львові».

Нині п. Олег здав 450 мл. крові. Здає перший раз. Його похід підтримали ще 9 медичних працівників.

Молодість – не завада донорству крові. Ось прийшла, наприклад, вперше здавати кров волонтер Червоного Хреста Ольга Бутинець, вихователька одного з львівських дитячих садочків. Вчиться заочно у Тернопільському національному  педагогічному університеті. Та після медичного огляду дівчину попросили прийти повторно на другий тиждень.

Зате жодних проблем не зауважили у курсантів Львівського державного університету МВС України.

Привів курсантів донор зі стажем, декан факультету цього навчального закладу Олексій Авраменко.

Колоритною була група спортсменів з ВК «Динамо Львів». Хлопці спеціалізуються на водному поло. Тренер спортсменів також тут. Це – Олексій Шведов. «Як же мені не бути, коли у моїй групі є такі, що прийшли здавати кров уперше», – пояснює п. Олексій.

До новачків належить Михайло Лісовий. Здає вперше. Нічого не боїться, але почуває себе так, ніби перед змаганнями з невідомим противником.

Репортери телестудій «Правда ТУТ» та Zaxid.net зняли не тільки увесь процес здачі крові, але взяли у декого з учасників акції короткі відгуки про свої враження.

Завершилася процедура здачі крові традиційно: чаюванням. Тільки на цей раз донорам видали також і пляшки з апельсиновим соком, які днями привезла у Львів компанія Кока-Кола, учасник спільної акції з Товариством Червоного Хреста України до Всесвітнього дня донорів крові.

Всеукраїнська акція #перемогаунасвкрові – продовжується. Про її перебіг – у наших наступних добірках новин.

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ,

членкиня правління Львівської ОО ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *