Допомога медико-соціального центру Львівської ОО ТЧХУ колишнім в’язнями фашистських концтаборів: вчора, сьогодні, завтра

 

Більше ніж 20 років опікується медико-соціальний центр Львівської обласної організації ТЧХУ колишніми вязнями фашистських концтаборів і гетто.

Проект був започаткований Баденським Червоним Хрестом Німеччини і підтримується нашими колегами до цих пір, хоча вже залишилось колишніх вязнів з 500 осіб, які були на обліку в МСЦ, тільки 34.

Всі вони – люди похилого віку, на долю яких випали тяжкі випробування, деяким прийшлось пройти фашистські концтабори, потім –  радянські, але таким , як Іван Петрович Ревяцький доля послала довге життя, – зараз йому 96 років. Він за професією – лікар. Пройшов всі круги пекла концтабору Бухенвальд, потім все трудове життя допомагав людям – лікуючи від різних недуг.

Медико-соціальний центр піклується про цих людей до цього часу, знаходяться спонсори з Німеччини, такі як організація Максиміліан – Кольбе – Верк, яка дала згоду на фінансування оздоровчо – лікувального відпочинку в Трускавці для 18 осіб колишніх вязнів фашистських концтаборів і гетто. Це така допомога для пенсіонерів, які за свої пенсії не можуть дозволититаке лікування.

Баденський Червоний Хрест продовжує допомагати одиноким і немічним малозабезпеченим людям зі Львова, хоча держава скоротила патронажну службу Червоного Хреста, та милосердя і доброта  наших колишніх штатних працівників залишилась в серцях цих людей і на добровільних засадах вони провідують  тих, кого колись обслуговували , допомагають доставити ліки і продукти харчування.

На знімку: Іван Петрович Рев’яцький – колишній в’язень концтабору Бухенвальд, представниця організації Максиміліан – Кольбе – Верк з Німеччини п. Урсула Фокс,  медсестра Червоного Хреста Оксана Паливода

 

Фото – автора

Ніна Добренька,

директор МСЦ Львівської ОО ТЧХУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *