День працівників цивільного захисту України17 вересня українські службовці, які беруть участь в цивільному захисті населення нашої держави, відзначають своє професійне свято – День рятівника або День працівників цивільного захисту України.

Працівники рятівних служб завжди шанувалися в Україні. Так, в період 1995-2004 своє професійне свято святкували пожежники. Це була офіційне свято, впроваджене Указом Президента України.

В 1998 році наші рятівники вперше відзначили своє офіційне професійне свято під назвою «День рятівника». Спочатку святкування проводили наприкінці жовтня, а саме в останню жовтневу суботу.

Влітку 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ, в якому скасовувалися День пожежника та День рятівника. Натомість було впроваджене єдине професійне свято для різних рятувальних служб. Його назвали Днем працівників цивільного захисту і святкували 17 вересня в період з 2004 по 2007 рр. Цікавий факт: у зв’язку з такими змінами в 2004 році пожежники відзначили свою професійне свято двічі.

Восени 2008 року Президент України Віктор Ющенко видав Указ про скасування Дня працівників цивільного захисту та впровадження Дня рятівника. Сьогодні це свято має офіційну назву – День рятівника і неофіційну – День працівників цивільного захисту України.

Але це свято не обмежується тільки колом професійних рятівників, оскільки відзначати цей день може кожен, хто брав участь у будь-яких рятівних роботах або ж у ліквідації наслідків НС будь-якого характеру. Якщо людина врятувала життя чи здоров’я іншій людині – то і її можна вітати з Днем рятівника.


Товариство Червоного Хреста України –

вітає рятувальників з професійним святом!

Волонтери Загонів швидкого реагування Червоного Хреста України завжди поруч, аби ви почувалися у безпеці. Разом з нашими друзями, ДСНС України, КАРС “Київська служба порятунку”, MotoHelp, Національна поліція України, КНП “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва”, – ми готові прийти на допомогу у разі надзвичайної ситуації.

Зі святом рятівника, друзі!
Ми щиро дякуємо всім, хто допомагає іншим, ризикуючи собою!


Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://daytoday.com.ua/podiya/den-pratsivnykiv-tsyvilnoho-zakhystu-ukrainy-den-riativnyka/
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *