День пам’яті жертв фашизмуЩороку у другу неділю вересня у всьому світі вшановують пам’ять багатомільйонних жертв фашистського режим.

Скорботний День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті мільйонів людей, котрі загинули в результаті величезного, позбавленого людяності експерименту. Це мільйони солдатів, котрих фашистські лідери зіштовхнули один з одним, а ще більше – мирних жителів, що гинули під бомбами, від хвороб та від голоду.

Немає такої країни, яка б виграла від правління нацистів, немає такої нації, яка б збагатилася матеріально або духовно в результаті їх володарювання.

Найстрашніша ідеологія – це та, яка робить людину винною вже від народження тільки за кров, яка тече в її жилах.

Ідеологія нацизму принесла руйнування як тим, хто її створив, так і тим, хто їй протистояв. Сімдесят шість років тому величезну нацистську машину вдалося зупинити і зруйнувати. Солдати різних національностей билися пліч-о-пліч і перемогли.

З 1962 року було прийнято вважати кожну другу неділю вересня Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Цей день був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадає дві пов’язані з Другою світовою війною дати – день її початку і її повного завершення. Це стало однією з причин встановлення Дня жалоби на вересневу неділю.

Міжнародний день пам’яті в кожній країні, яка взяла участь у Другій світовій війні, відзначається не тільки скасуванням розважальних заходів, урочистостей, що випадають на цю дату, але і відвідуванням пам’ятників, меморіалів, кладовищ (у багатьох країнах у цей день прийнято доглядати за безіменними, покинутими могилами).

Україна – одна з країн, яка зазнала найбільших втрат від військових злочинів та бойових дій. Втрати серед населення становлять понад 8 мільйонів осіб.

В 2021 році День пам’яті жертв фашизму припадає на 12 вересня.


Фото – ілюстративне
За джерелом:
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=206


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *