День літнього сонцестояння у 2021 році


У 2021 році літнє сонцестояння припадає на 21 червня. Воно відбудеться вранці, о 6 годині 32 хвилини за київським часом. Примітно, що за останні 10 років – це найбільш ранній час сонцестояння, причому, не лише літнього, але і зимового.

У звичайні роки літнє сонцестояння припадає на 21 червня, а з високосним рокам дата переноситься на 20-е число першого літнього місяця. До прикладу, в минулому, 2020-му високосному році, літнє сонцестояння було 20 червня.
Тривалість найдовшого дня в році – 17 годин і 33 хвилини. А найкоротша ніч триватиме менше 6,5 години, що становить лише чверть доби.
Що означає літнє сонцестояння
Чому день отримав таку назву, адже Сонце у своєму русі по небосхилу не зупиняється ні на хвилину? Справа в тому, що в цей день небесне світило піднімається на найвищу точку над Землею, і складається враження, ніби воно зависає в зеніті, стоїть і нікуди не рухається.
Насправді день літнього сонцестояння – це астрономічне явище, яке відбувається, коли нахил осі обертання Землі відносно Сонця приймає своє мінімальне значення – 23,27 градуси. Це означає, що в цей час наша планета максимально розгортається своїм Північним півкулею на Сонці.
День літнього сонцестояння в Північній півкулі знаменує початок астрономічного літа. І з цього моменту день починає спадати, а ніч – рости, аж до самого зимового сонцестояння, 22 грудня.


Свято у Стоунхенджі
У Великій Британії сотні людей, попри коронавірусні заборони, зібралися поблизу пам’ятки неоліту Стоунхенджа, щоб спостерігати за літнім сонцестоянням.Про це повідомляє УНН з посиланням на ВВС.


Деталі
Зазначається, що британська комісія, яка управляє історичними пам’ятками, вела online-трансляцію сходу сонця на Стоунхенджі, розташованому у графстві Вілтшир.
Для того, щоб споглядати явище та дістатися до каменів, люди перелазили через паркан. На відео з місця події було видно близько сотні людей всередині кам’яного кола та банер із написом “Стоїмо за Стоунхендж”.
Поліція Вілтшира заявила, що захід пройшов спокійно, але кількість людей викликала занепокоєння. До цього британська влада закликала суспільство утриматися від масових зборів для святкування найдовшого дня через коронавірусні обмеження.
Під час заходу сталися певні перебої з ефіром. Зазначається, що за ефіром спостерігали тисячі людей. Але закінчилось усе тим, що спостерігачам показали заздалегідь записані кадри з каменів, а близько 5:00 стрім налагодили і на ньому було видно затягнуте хмарами небо.
Ведучий Ед Ширес висловив розчарування, через те, що так багато людей вирішили проігнорувати прохання не їхати до каменів. Через це організаторам не вдалося показати кадри, які вони хотіли.
Як саме зібрання людей завадило “Англійській спадщині” провести трансляцію сходу сонця, там не пояснили.
Додатково
День літнього сонцестояння вважається найдовшим днем у році. Щороку в Стоунхенджі відбуваються грандіозні святкування.
Щоб відзначити це свято, щорічно величезні натовпи народу з’їжджаються до місця, де, як вважається, кельтські друїди здійснювали свої обряди. Тільки в цей день усім охочим дозволено торкатися до каменів Стоунхенджа (в усі інші дні торкатися до древніх каменів заборонено).
Цього року сонце зійшло о 4:52 (6:52 за Києвом).


Фото – з відкритих джерел
За джерелами:
https://nikopolnews.net/ukraina/janina-koli-bude-najdovshij-den-u-roci-litnie-soncestoyannya/#
https://www.unn.com.ua/uk/news/1933542-den-litnogo-sontsestoyannya-popri-zaboronu-sotni-lyudey-zapolonili-stounkhendzhЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *